Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОКОЛОВСЬКИЙ ОЛЕКСІЙ ВІКТОРОВИЧ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ В УМОВАХ ОПЕРАЦІЙНОГО СТРЕСУ

СОКОЛОВСЬКИЙ ОЛЕКСІЙ ВІКТОРОВИЧ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ В УМОВАХ ОПЕРАЦІЙНОГО СТРЕСУ

Назва:
СОКОЛОВСЬКИЙ ОЛЕКСІЙ ВІКТОРОВИЧ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ В УМОВАХ ОПЕРАЦІЙНОГО СТРЕСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,40 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров’я України
Кримський державний медичний університет
ім. С.І. Георгієвського
УДК 616. 12-008.331.1: 616.839 - 055.1
СОКОЛОВСЬКИЙ ОЛЕКСІЙ ВІКТОРОВИЧ
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ГІПЕРТОНІЧНОЇ
ХВОРОБИ В УМОВАХ ОПЕРАЦІЙНОГО СТРЕСУ
14.01.02 - внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Сімферополь – 2000
 
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровської державної медичної академії.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Перцева Тетяна Олексіївна
завідуюча кафедрою факультетської терапії та ендокринології
Дніпропетровської державної медичної академії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Безбородько Борис Миколайович,
кафедра факультетської терапії №1 Запоріжського державного
медичного університету МОЗ України.
доктор медичних наук, професор Буглак Микола Полікарпович,
завідуючий кафедрою терапії №1 з курсом гастроентерології ФПО
Кримського державного медичного університету
ім. С.І. Георгієвського МОЗ України.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, МОЗ
України м. Київ, кафедра факультетської терапії №1
Захист відбудеться 05.12.2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.600.01 Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м.Сімферополь, бул. Леніна, 5/7 ).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006 м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7)
Автореферат розісланий 04.11.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, професор О.А. Хренов


1
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Гіпертонічна хвороба традиційно займає одне з провідних місць в структурі захворюваності і смертності населення, тому вивчення різних аспектів цього захворювання викликає значну зацікавленість [Бобров В.О., Жарінов О.Й., 1997]. Згідно даних проекта Національної програми профілактики та лікування артеріальної гіпертензії в Україні (1997 р.) в 1996р. в Україні зареєстровано понад 5 млн. хворих на артеріальну гіпертензію. Згідно з результатами епідеміологічних досліджень на артеріальну гіпертензію в Україні хворіє понад 13 млн. чоловік. Серед осіб з підвищеним рівнем артеріального тиску про наявність у них артеріальної гіпертензії знають 62%, лікуються 23,2%, ефективно – тільки 12,8% [Коваленко В.М., Свіщенко Е.П., Смірнова І.П., 1997, 1999]. Початок та перебіг гіпертонічної хвороби тісно пов’язаний з факторами ризику, серед яких значне місце займає психоемоційна напруга. Необхідно відзначити, що у хворих на гіпертонічну хворобу у 27% випадків виявляють, як супутню патологію, виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. В свою чергу за час аналізу історій хвороби у 2378 пацієнтів з виразковою хворобою шлунку та дванадцятипалої кишки, у 3,4 % з них виявлено супроводжуючу гіпертонічну хворобу. Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки (ВХДПК) є однією з найбільш розповсюджених хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, вона поражає у середньому до 5% населення і не має тенденції до зниження захворюваності. Формуючись на тлі дій ряду ендогенних та екзогенних впливів, ВХДПК за своєю природою є багатофакторною, і має близький етіопатогенез з гіпертонічною хворобою, де не останнє місце займає психоемоційне напруження [Cвинцицький А.С., Хомченкова Н.І., Тертишний І.О., 1999]. У зв’язку з підвищенням соціальної та економічної напруги життя проблема стресу та його вплив на людину набуває все більшого значення в сучасній науці [Копіна О.С., Суслова Е.А., 1996]. В передопераційному періоді психіка хворого особливо напружена, легко збудлива і може викликати стан, який супроводжується глибокими біохімічними змінами в організмі, появою симптомів функціональних соматичних розладів, що змінюють і ускладнюють картину основного захворювання. В кінці кінців це призводить до розвитку ускладнень під час операції та після неї, подовжує і ускладнює процес одужування, несприятливо впливає на перебіг адаптаційних процесів [ Вейн О.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: СОКОЛОВСЬКИЙ ОЛЕКСІЙ ВІКТОРОВИЧ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ В УМОВАХ ОПЕРАЦІЙНОГО СТРЕСУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок