Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ НИЗЬКОМОЛЕКУЛЯРНИХ ГЕПАРИНІВ У ХВОРИХ НА ДІАБЕТИЧНУ НЕФРОПАТІЮ

ВИКОРИСТАННЯ НИЗЬКОМОЛЕКУЛЯРНИХ ГЕПАРИНІВ У ХВОРИХ НА ДІАБЕТИЧНУ НЕФРОПАТІЮ

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ НИЗЬКОМОЛЕКУЛЯРНИХ ГЕПАРИНІВ У ХВОРИХ НА ДІАБЕТИЧНУ НЕФРОПАТІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,22 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БЕРЕЗОВСЬКИЙ Олександр Євгенович
УДК:616.61-02:616.37-008.64:547.995.17]-08
ВИКОРИСТАННЯ НИЗЬКОМОЛЕКУЛЯРНИХ ГЕПАРИНІВ
У ХВОРИХ НА ДІАБЕТИЧНУ НЕФРОПАТІЮ
14.01.02 – внутрішні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор
Семидоцька Жанна Дмитрівна
Харківський державний медичний університет
МОЗ України,
завідувач кафедри пропедевтики внутрішньої медицини №2.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Дудар Ірина Олексіївна, завідувач відділом еферентних
технологій інституту нефрології АМН України, м. Київ;

Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор
Хворостинка Володимир Миколайович
Харківський державний медичний університет
МОЗ України,
завідувач кафедри факультетської терапії.
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України
Захист відбудеться „22” червня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.600.04 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України за адресою: 61022,м.Харків,пр.Леніна,4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету МОЗ України за адресою: 61022,м.Харків,пр.Леніна,4.
Автореферат розісланий “21” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Т. В. Фролова
Загальна характеристика роботи.
Актуальність теми. Однією з найбільш гострих проблем у сучасній світовій охороні здоров'я є „епідемічне” зростання захворюваності на цукровий діабет (ЦД)
Так, якщо згідно даним статистики ВООЗ, в 1995 році поширеність ЦД у всьому світі оцінювалася на рівні 4%, а загальна кількість хворих у віці понад 20 років складала 135 млн. чоловік, то за прогнозами на 2025 рік поширеність цього захворювання збільшиться до 5,4%, а кількість хворих досягне близько 300 млн. чоловік.
На Україні на сьогоднішній день на ЦД страждає близько 1 млн. хворих (2% населення), але при цьому провідні фахівці-ендокринологи вважають, що реальна цифра захворюванності у 2 -2,5 рази вище.
Неухильне зростання захворюваності на ЦД, що спостерігається останнім часом супроводжується значним збільшенням чисельності пацієнтів, які страждають від одного з найнебезпечніших мікросудинних ускладнень цього захворювання- діабетичної нефропатії (ДН) (Тареева И.Е. и соавт., 2000; Дедов И.И., Шестакова М.В., 2003), однієї з провідних причин розвитку хронічної ниркової недостатності (ХНН).
Не дивлячись на багаторічний досвід інтенсивного вивчення механізмів розвитку діабетичного ураження нирок та пошуку засобів ефективного лікування цього ускладнення, ДН як і раніше займає провідне місце серед чинників високої летальності хворих на ЦД.
Необхідність застосування таких методів замісної терапії, як діаліз та трансплантація нирки, для хворих, які знаходяться у термінальній стадії ХНН, щорічно вимагає колосальних капіталовкладень, що доходять до декількох мільярдів доларів, ставить проблему ДН у ранг найважливіших соціально-економічних проблем.
Навіть можливість застосування екстракорпоральних методів лікування уремії повністю не знімає гостроту проблеми, оскільки виживаємість цієї категорії хворих на діалізі та з трансплантованою ниркою залишається найнижчою, в першу чергу в звя'зку з розвитком сердцево - судинних ускладнень (Ватазин А.В. и соавт.,1998; Добронравов В.А.,2000).
На теперішній час, завдяки зусиллям численних дослідників, розкриті та вивчені чинники розвитку і прогресування ДН, створено умови для переходу до патогенетично обгрунтованих методів її лікування, основним завданням яких є попередження розвитку ниркової недостатності у хворих ДН і максимальне подовження додіализного періоду.
Проведені дослідження свідчать про те, що у разі своєчасної діагностики, ретельної профілактики та раннього початку лікувальних заходів, перші три (доклінічні) стадії ДН, згідно класифікації С.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ НИЗЬКОМОЛЕКУЛЯРНИХ ГЕПАРИНІВ У ХВОРИХ НА ДІАБЕТИЧНУ НЕФРОПАТІЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок