Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ОРГАНІЗАЦІЙНА МОДЕЛЬ ТА МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ ПРОЕКТНО-ОРІЄНТОВАНОГО ПІДПРИЄМСТВА

ОРГАНІЗАЦІЙНА МОДЕЛЬ ТА МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ ПРОЕКТНО-ОРІЄНТОВАНОГО ПІДПРИЄМСТВА / сторінка 2

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНА МОДЕЛЬ ТА МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ ПРОЕКТНО-ОРІЄНТОВАНОГО ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,75 KB
Завантажень:
8
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
У наукових публікаціях з проектного менеджменту фахівців з PMI і таких авторів, як І.І. Мазур, В.Д. Шапиро, С.Д. Бушуєв, В.М. Бурков, Л.С. Кобиляцький, основна увага приділяється вибору організаційної структури проекту, управлінню персоналом і конфліктами в команді проекту. Роботи М.В. Хохлова, В.О. Верби, С.О. Москвіна, М.В. Грачової спрямовані на проведення оцінки та аналізу ризиків, на управління ризиками проектів.
Як правило, кожен проектний ризик допускає застосування декількох різних способів реагування на несприятливі події проекту. При виборі методів управління конкретними ризиками проекту необхідно враховувати організацію фінансування ризику, тобто пошук і мобілізацію коштів для здійснення заходів щодо запобігання ризиків, для ліквідації наслідків виниклих ризиків. З одного боку, це призводить до збільшення витрат на реалізацію проекту та до зниження його прибутку. З іншого боку, прийняті заходи щодо реагування на проектні ризики впливають на зміну ставки дисконту проекту й тим самим збільшують чистий приведений дохід проекту. Тому перед керівником проекту виникає проблема, пов'язана з оцінкою ефективності методів управління проектними ризиками для вибору найкращого з них та прийняттям рішень про додаткові витрати на фінансування істотних ризиків проекту.
У сучасних стандартах з управління проектами не наведено типових рішень щодо функціональних та організаційних структур управління ризиками проектів, відсутні технології зміни та адаптації офісу управління проектами підприємства для одночасно виконуваних проектів. Існуючі методи управління ризиками проекту не дозволяють визначити внесок прийнятих заходів реагування на проектні ризики в зниження сукупного ризику проекту, не враховують можливих залишкових втрат при оцінці ефективності впливу на проектні ризики.
Таким чином, актуальною науково-прикладною задачею є розробка організаційної моделі та методів управління ризиками проектів для забезпечення ефективного функціонування ризик-менеджерів підприємства та фінансування заходів реагування на проектні ризики.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота над дисертацією проводилась на кафедрі виробництва радіоелектронних систем літальних апаратів Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського "ХАІ" в 2004 – 2006 рр. згідно з планом науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України за держбюджетною темою Д502-40/03 “Створення методології системного проектування засобів аерокосмічних радіоелектронних комплексів” (ДР№ 0103U005069). Автором було проведено аналіз стосовно організації управління ризиками проектів створення радіоелектронних комплексів, сформовано структурні та процесні моделі підрозділу управління ризиками проекту, розроблено метод вибору заходів управління проектними ризиками.
Запропоновані в дисертації функціональна, структурна та процесна моделі підрозділу управління ризиками проектів, метод оцінки ефективності заходів реагування на проектні ризики були використані при формуванні планів та бюджетів управління проектними ризиками СКБ “Полісвіт” і при виконанні робіт у рамках договору зі створення (передачі та впровадження) науково-технічної продукції (№ 110/727 від 2.08.2006 р.).
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є забезпечення ефективного функціонування ризик-менеджерів підприємства та фінансування заходів, спрямованих на зниження негативного впливу проектних ризиків, на основі організаційного моделювання та вибору методів управління ризиками проектів.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити такі задачі дисертаційного дослідження:
- провести аналіз існуючих технологій управління проектами та ризиками, методів управління проектними ризиками;
- розробити метод оцінки ефективності заходів реагування на ризики проекту;
- розробити метод вибору заходів реагування на ризики проекту;
- розробити формалізоване подання методів управління ризиками проектів;
- сформувати функціональну, структурну та процесну моделі, матричні проекції між моделями підрозділу управління ризиками проектів;
- інтегрувати розроблені моделі й методи в інформаційні технології бізнес-моделювання підприємства;
- впровадити основні положення та результати в практику управління ризиками проекту.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНА МОДЕЛЬ ТА МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ ПРОЕКТНО-ОРІЄНТОВАНОГО ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок