Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТРАНСГЕННИХ ЛІНІЙ ARABIDOPSIS THALIANA ЧУТЛИВИХ ДО ХІМІЧНИХ МУТАГЕНІВ

Загрузка...

РОЗРОБКА ТРАНСГЕННИХ ЛІНІЙ ARABIDOPSIS THALIANA ЧУТЛИВИХ ДО ХІМІЧНИХ МУТАГЕНІВ

Назва:
РОЗРОБКА ТРАНСГЕННИХ ЛІНІЙ ARABIDOPSIS THALIANA ЧУТЛИВИХ ДО ХІМІЧНИХ МУТАГЕНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,03 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ ТА МЕДИЧНОЇ ЕКОЛОГІЇ
АМН УКРАЇНИ ім. О.М. МАРЗЕЄВА
Орел Надія Олександрівна
УДК: 575.224.4+277.21+577.216
РОЗРОБКА ТРАНСГЕННИХ ЛІНІЙ
ARABIDOPSIS THALIANA ЧУТЛИВИХ
ДО ХІМІЧНИХ МУТАГЕНІВ
03.00.15-генетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Івано-Франківській державній медичній академії МОЗ України та Інституті рослинної генетики (Гатерслебен, Німеччина)
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор КОВАЛЬЧУК Лариса Євгенівна,Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра медичної біології з курсом медичної генетики, завідувач кафедри
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор ГОРОВА Алла Іванівна, Національний гірничий університет МОН України, завідувач кафедри екології
доктор біологічних наук МІШУНІНА Тамара Мар'янівна, Інститут ендокринології та обміну речовин АМН України, провідний науковий співробітник лабораторії нейрохімії
Провідна установа:
Інститут клітинної біології і генетичної інженерії НАН України, м. Київ, відділ біофізики і радіобіології
Захист відбудеться "26".12.2003 p. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.604.02 Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України за адресою: 02660, м. Київ, вул. Попудренка, 50.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України за адресою: 02660, м. Київ, вул. Попудренка, 50.
Автореферат розісланий "25".11.2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук Омельченко Е.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростання забруднення навколишнього середовища в Україні набуває нині катастрофічного характеру (Сердюк А.М.,Тимченко О.І., 1997; Тимченко О.І., Сердюк A.M., Турос 0.І., 2000;). Першою чергою воно небезпечне тим, що спричинює негативні генетичні наслідки для наступних поколінь (Гойда Н.Г., 1997). Відомо, що синергетична дія екологічних факторів на спадковий апарат зумовлює близько 60% обсягу його пошкоджень, впливає на стан популяції та здоров'я людей, сприяє росту загальної захворюваності і особливо спадково зумовленої патології (Бариляк І.Р., Ду-ган О.М., 2002; Пілінська М.А. та ін., 2002). Надзвичайну небезпеку для людини і її нащадків становлять малотоксичні, але пошкоджуючі геном мутагени і канцерогени, більшість з яких виявляє генотокстичну дію і зумовлює патологічні зрушення в організмі (Ковальчук Л.Є, Нейко Є.М., 1996). Тому контроль над процесами забруднення, оцінка впливу мутагенних факторів на живі організми є актуальною проблемою (Горова A.І, 2002; Дуган О.М., Бариляк І.Р. 1995).
Описано понад 100 тест-методів для дослідження генотоксичності, які охоплюють різні рівні організації живого від бактеріофагів до ссавців. Регулярно застосовуються менше 20 з них, а деякі методи доступні лише спеціальним лабораторіям (Ковальчук О.В., 2000). Однак, універсального способу виявлення мутагенності хімічних сполук, радіонуклідів не існує; Тим більше, що для визначення внеску радіаційного або хімічного компоненту в пошкодження генетичного апарату необхідно проводити динамічне спостереження за станом довкілля забруднених регіонів, враховувати всі рівні організації спадкового апарату, а також різні види мутацій (Пілінська М.А., Дибський С.С., 2000).
Найдоцільнішими для розробки нових методів біоіндикації генотоксичності Є рослинні тест-системи, які доступні й відповідають описаним вимогам (Ковальчук Л.Є. та ін., 2002-2003; Ковальчук О.В., 1999-2000). Для виявлення інтенсивності мутагенного фону довкілля, спричиненого радіаційним забрудненням, використовується рослинна тест-система, запропонована вченими Івано-Франківської медичної академії та Інституту Ф. Мішера (Швейцарія), на основі трансгенних ліній рослин Arabidopsis thaliana і Nicotiana tabacum. Однак при цьому передбачається застосування виключно двох ліній, які не дозволяють об'єктивно тестувати хімічні мутагени.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЗРОБКА ТРАНСГЕННИХ ЛІНІЙ ARABIDOPSIS THALIANA ЧУТЛИВИХ ДО ХІМІЧНИХ МУТАГЕНІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок