Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРЕДСТАВНИЦЬКІ ІНСТИТУТИ ВЛАДИ В УКРАЇНІ: ІСТОРИЧНІ ТРАДИЦІЇ ТА СУЧАСНИЙ РОЗВИТОК

ПРЕДСТАВНИЦЬКІ ІНСТИТУТИ ВЛАДИ В УКРАЇНІ: ІСТОРИЧНІ ТРАДИЦІЇ ТА СУЧАСНИЙ РОЗВИТОК

Назва:
ПРЕДСТАВНИЦЬКІ ІНСТИТУТИ ВЛАДИ В УКРАЇНІ: ІСТОРИЧНІ ТРАДИЦІЇ ТА СУЧАСНИЙ РОЗВИТОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,90 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
МОРОЗ ОЛЕКСІЙ ЮРІЙОВИЧ
УДК 328+342.8(477)
ПРЕДСТАВНИЦЬКІ ІНСТИТУТИ ВЛАДИ В УКРАЇНІ:
ІСТОРИЧНІ ТРАДИЦІЇ ТА СУЧАСНИЙ РОЗВИТОК
Спеціальність: 23.00.02. політичні інститути та процеси
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології і соціології Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник — доктор філософських наук, професор
КОЛОДІЙ Антоніна Федорівна, старший науковий співробітник Інституту народознавства НАН України (м. Львів).
Офіційні опоненти — доктор політичних наук, професор
ВАРЗАР Іван Михайлович, професор кафедри політології Української Академії державного управління при Президентові України (м. Київ);
кандидат філософських наук, доцент
МЕДВІДЬ Федір Михайлович, доцент кафедри соціальних дисциплін Львівського інституту внутрішніх справ при Національній академії внутрішніх справ України.
Провідна установа — Інститут політичних та етнонаціональних досліджень НАН України, відділ теоретичних та прикладних проблем політології (м. Київ).
Захист відбудеться “23“ лютого 2001 р. о “15”год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м.Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “22” січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор політичних наук Денисенко В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Процес політичної та соціально-економічної трансформації українського суспільства, що розпочався на зламі 80-х - 90-х років, поставив на порядок денний завдання пошуку та інституціалізації нових демократичних форм організації влади. За цей час в Україні утвердилися такі інститути як президентство та парламент, завершився процес поділу влад та формування відповідних державних структур, словом, в основних рисах відбувся перехід від радянської системи влади до представницької демократії.
Тим не менше, політична система України, її політично-правові інститути та модель організації державної влади ще далекі від оптимальних, про що свідчать не стихаючі дискусії серед політиків і науковців, а також настрої широких кіл громадськості. В центрі дискусій — проблеми вдосконалення політичної системи, вибору форм державного правління, перерозподілу компетенцій між гілками державної влади, а також між останніми та органами місцевого самоврядування. Дискутуються проблеми демократизації виборчого процесу, пошуку оптимальної для України виборчої системи, налагодження зворотнього зв`язку електорату з його представниками в органах влади, та контролю за їх діяльністю. Картина буде неповною, якщо не згадати майже ритуальне нагадування про необхідність використання досвіду західних демократій та врахування традицій українського державотворення. В кінцевому підсумку ці дискусії та настрої відбивають факт невдоволення сучасним станом розвитку демократії в Україні.
Аналіз факторів, які лежать в основі цього невдоволення і довкола яких обертаються вищевказані дискусії, дозволяє виділити ключовий з них - надмірне дистанціювання влади від її джерела - виборців, тобто більшої частини населення, яка впливає на її формування. Цей фактор є тою центральною ланкою, що послаблює всю споруду демократії.
Як відомо, всі сучасні демократії є демократіями представницькими. Представництво - це, по-суті, серцевина демократії. Відтак, проблему забезпечення дійсного народовладдя треба вирішувати, насамперед, на шляхах удосконалення системи представництва, процесу формування та функціонування представницьких владних інститутів. Цим і обумовлена актуальність обраної для дослідження теми.
Стан наукової розробки проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПРЕДСТАВНИЦЬКІ ІНСТИТУТИ ВЛАДИ В УКРАЇНІ: ІСТОРИЧНІ ТРАДИЦІЇ ТА СУЧАСНИЙ РОЗВИТОК

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок