Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ПІДПРИЄМСТВА

МОДЕЛЮВАННЯ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,08 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Потрашкова Людмила Володимирівна
УДК 330.4 : 658
МОДЕЛЮВАННЯ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність: 08.03.02 - економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - | доктор економічних наук, професор
Пушкар Олександр Іванович
Харківський державний економічний університет,
завідуючий кафедрою обчислювальної техніки та програмування
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Заруба Віктор Якович
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідуючий кафедрою економічної кібернетики та маркетингового менеджменту
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Лепа Микола Миколайович
Обчислювальний центр Інституту економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), директор
Провідна установа - | Донецький національний університет,
кафедра економічної кібернетики,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться “10” жовтня 2002 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр К .055.02, у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий “9” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Красноносова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Трансформаційні процеси, які йдуть в Україні, спрямовані на створення високоефективної соціально-орієнтованої ринкової економіки. В той же час стартова позиція більшості вітчизняних промислових підприємств характеризується застарілою техніко-технологічною базою, високим питомим споживанням ресурсів, слабкою конкурентноздатністю продукції. У зв'язку з цим акцентом сучасного етапу управління економікою є активізація процесів розвитку на підприємствах України.
Актуальність теми. Поширення кризових явищ, високий рівень невизначеності ринкового середовища, необхідність вирішення суперечливих задач – все це вимагає особливої точності аналізу і наукового обгрунтування рішень, спрямованих на активізацію розвитку. У цих умовах істотно підвищується роль економіко-математичних методів та системного підходу, орієнтованого на дослідження процесів розвитку в їхньому взаємозв’язку з іншими процесами діяльності підприємства. Так як ресурси інноваційних заходів формуються в результаті розподілу доходів підприємства між власниками, персоналом та державою, управління розвитком необхідно будувати на основі врахування його взаємозв’язку з процесами узгодження інтересів зазначених економічних суб'єктів. Даний підхід є особливо актуальним в умовах трансформації вітчизняної економіки, яка привела до зміни складу економічних суб’єктів, їхніх ролей і взаємовідносин, а також негативно позначилась на реалізації інтересів цілого ряду з них.
Широке коло питань, пов’язаних зі створенням концептуальної бази та моделюванням процесів управління розвитком виробничо-економічних систем та узгодженням інтересів економічних суб’єктів досліджувалось в роботах таких вітчизняних й зарубіжних вчених, як Р.Акофф, І.Ансофф, В.П.Вишневський, В.В.Бурега, В.М.Бурков, В.А.Забродський, В.Я.Заруба, О.Г.Гранберг, Р.Кіні й Х.Райфа, І.В.Кононенко, В.Лефевр, К.Менар, М.Д.Месарович, Т.Нейлор, Дж.Нейман, В.С.Пономаренко, О.І.Пушкарь, Б.Санто, Дж.Форрестер, О.Ю.Шевяков та ін. Однак необхідно відзначити, що отримані результати залишають поле для подальших досліджень у сфері взаємозв'язку процесів розвитку з процесами узгодження інтересів економічних суб'єктів, причетних до діяльності підприємства. Існує потреба в розробці цілісної системи управління розвитком вітчизняних підприємств, яка об'єднує концептуальний базис, показники, методи та технології, орієнтовані на узгодження процесів розвитку з інтересами власників, персоналу і держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок