Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕЕТАТИЗАЦІЯ ВОЄННОЇ СФЕРИ НЕДЕРЖАВНИМИ ЗБРОЙНИМИ ФОРМУВАННЯМИ В СУЧАСНОМУ СВІТІ

Загрузка...

ДЕЕТАТИЗАЦІЯ ВОЄННОЇ СФЕРИ НЕДЕРЖАВНИМИ ЗБРОЙНИМИ ФОРМУВАННЯМИ В СУЧАСНОМУ СВІТІ

Назва:
ДЕЕТАТИЗАЦІЯ ВОЄННОЇ СФЕРИ НЕДЕРЖАВНИМИ ЗБРОЙНИМИ ФОРМУВАННЯМИ В СУЧАСНОМУ СВІТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
ЦЕЛУЙКО Вячеслав Олександрович
УДК 323.2.014:355.425
ДЕЕТАТИЗАЦІЯ ВОЄННОЇ СФЕРИ НЕДЕРЖАВНИМИ ЗБРОЙНИМИ ФОРМУВАННЯМИ В СУЧАСНОМУ СВІТІ
23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, професор
ЛІСНИЧИЙ Василь Васильович,
Інститут телекомунікацій та глобального
інформаційного простору НАН України,
завідувач відділу інформаційно-аналітичного
забезпечення та взаємодії з державними та
громадськими організаціями, м. Київ
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
СМОЛЯНЮК Володимир Федорович,
Київський національний економічний
університет ім. В. Гетьмана,
професор кафедри політології і соціології
кандидат філософських наук, доцент
БАРДІН Олександр Миколайович,
Національний технічний університет
„Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри філософії, доцент
Захист відбудеться “24” січня 2008 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.22 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. 2-49.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4
Автореферат розісланий “21” грудня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М. Куц
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлена зростанням ролі недержавних учасників у зовнішній і внутрішній політиці держав. На зміну традиційній системі міжнародних відносин, де головними дійовими особами виступали держави-нації, прийшла така система, у якій усе більшу роль починають відігравати різноманітні недержавні актори. Транснаціональні корпорації та соціально-політичні рухи, приватні військові корпорації та національно-визвольні рухи, терористичні мережі та злочинні синдикати все більше впливають на політику окремих держав і міжнародні відносини.
У свою чергу актуальність теми для нашої країни зумовлена великою роллю недержавних збройних суб’єктів в Україні, які захищали інтереси українського суспільства в якості його воєнної організації за часів відсутності української державності та були потужними гравцями в державний період вітчизняної історії.
Серед процесів зменшення ролі держави як соціально-політичного інституту в сучасному світі значне місце посідають процеси деетатизації воєнної сфери. Події останніх шістдесяти років після закінчення Другої світової війни показали, що недержавні військові актори здатні суттєво впливати на ситуацію в окремих державах та регіонах, особливо в разі зовнішньої підтримки з боку іншої держави або групи держав. Така підтримка значною мірою була зумовлена „холодною війною” між СРСР і США, центрами двополюсного світу, що склався внаслідок Другої світової війни. Тогочасні недержавні актори часто виступали як знаряддя опосередкованої боротьби між наддержавами. Після розпаду Радянського Союзу недержавні військові актори трансформувалися й пристосувалися до нових умов.
На сучасному етапі спостерігається активний процес деетатизації воєнної сфери. Деякі держави, у тому числі й розвинуті, делегують частину власних функцій у воєнній сфері недержавним акторам, наприклад, приватним військовим компаніям, проурядовим екстремістським організаціям та іншим. Разом з тим різні суспільні групи за допомогою своїх збройних формувань проводять деетатизацію воєнної сфери.
Актуальність дисертації зумовлена, насамперед, спорадичністю досліджень деетатизації воєнної сфери. Науковим роботам притаманні або історичний характер, де головна увага приділяється проявам приватної сили в певний історичний період, або вони сфокусовані на окремих аспектах та суб’єктах процесу деетатизації воєнної сфери.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ДЕЕТАТИЗАЦІЯ ВОЄННОЇ СФЕРИ НЕДЕРЖАВНИМИ ЗБРОЙНИМИ ФОРМУВАННЯМИ В СУЧАСНОМУ СВІТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок