Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГАММА-РОЗПАД ІЗОБАР-АНАЛОГОВИХ РЕЗОНАНСІВ У ЯДРАХ 23Na, 27Al, 31P та 35, 37Cl

Загрузка...

ГАММА-РОЗПАД ІЗОБАР-АНАЛОГОВИХ РЕЗОНАНСІВ У ЯДРАХ 23Na, 27Al, 31P та 35, 37Cl

Назва:
ГАММА-РОЗПАД ІЗОБАР-АНАЛОГОВИХ РЕЗОНАНСІВ У ЯДРАХ 23Na, 27Al, 31P та 35, 37Cl
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,87 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
ВОДІН Олександр Миколайович
УДК 539.163
ГАММА-РОЗПАД ІЗОБАР-АНАЛОГОВИХ РЕЗОНАНСІВ
У ЯДРАХ 23Na, 27Al, 31P та 35, 37Cl
01.04.16  фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі
“Харківський фізико-технічний інститут”, м. Харків.
Науковій керівник: | доктор фізико-математичних наук,
професор Слабоспицький Ростислав Павлович,
Національний науковий центр “Харківський фізико-технічний інститут”, Інститут фізики високих енергій та ядерної фізики, заст. директора.
Офіційні опоненти: |
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Машкаров Юрій Григорович,
Українська академія державного управління при
Президентові України, Харківський філіал, професор;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Корда Володимир Юрійович,
Науково-технічний центр електрофізичної обробки НАН України, завідувач відділу.
Провідна установа: |
Науковий центр “Інститут ядерних досліджень” НАН України (секція Вченої ради з ядерної фізики), м. Київ.
Захист відбудеться 05.12.2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64. 051. 12. Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна за адресою: 61108, м. Харків-108, пр. Курчатова 31, читальний зал бібліотеки № 5.
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України за адресою: 61077, м. Харків, майдан Свободи, 4.
Автореферат розісланий 03.11.2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради ______________________С. О. Письменецький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим джерелом інформації про зарядову інваріантність в ядрах є дані про ізоспінову чистоту ядерних рівнів, здобуті при дослідженні -розпаду ізобаричних аналогових резонансів (АР). У теперішній час в цьому напрямку активно досліджуються різни парціальні канали розпаду АР, дані про які необхідні для подальшого з'ясування ролі зарядової залежності ядерних сил у механізмі змішування станів за ізоспіном у ядрах, а також для вдосконалення мікроскопічної теорії атомного ядра.
Протягом тривалого часу припускали, що основною модою -розпаду ізоба-ричних аналогових станів (АС) в легких ядрах є М1-перехід в антианалоговий стан (ААС). Проте пізніше в низці прецизійних експериментів було встановлено, що в деяких ядрах переходи АС  ААС значно уповільнені порівняно з одночас-тинковими оцінками. Для пояснення цих фактів було потрібно ввести до модель-них уявлень нову ступінь свободи ядра  стан типу поляризації остову (СПО). Детальні розрахунки, проведені за допомогою оболонкової моделі з різними ефективними залишковими взаємодіями, довели, що повна імовірність -розпаду АС в непарних ядрах з 21  А  розподіляється між М1-переходами в ААС та СПО. Цей висновок виявився достатнім для інтерпретації радіаційних ширин розпаду АР, відомих в той час в цій області масових чисел ядер. Проте в експери-ментах останніх років у легких ядрах виявлено ізовекторні -переходи, які не знайшли свого відбитку в існуючих теоретичних підходах. До них, перш за все, належать такі як: Е1-, l-заборонені М1-переходи і -переходи між компаунд-ста-нами, при яких ізоспін T> T0 /2 початкового та T< T0  /2 кінцевого станів ядра змінюється на одиницю (T0  ізоспін остову ядра).
У теперішній час в модельному описі Е1-радіаційних ширин розпаду АС для навколомагічних ядер з А > досягнутий значний прогрес. У зв’язку з цим являє особливий інтерес експериментальне дослідження Е1-розпаду АС для ядер 1d2s-оболонки 23Na, 27Al, 31P та 35, Cl, для яких можливий адекватний опис Е1-ширин АР в рамках існуючих теоретичних уявлень через те, що за конфігурацією такі ядра відповідають заповненню різних 1d5/2 , 2s1/2 та 1d3/2 підоболонок.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ГАММА-РОЗПАД ІЗОБАР-АНАЛОГОВИХ РЕЗОНАНСІВ У ЯДРАХ 23Na, 27Al, 31P та 35, 37Cl

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок