Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Селекція дуба в Степових умовах Правобережжя України (ІНТРОДУКЦІЯ, міжвидова гібридизація, апоміксис)

Загрузка...

Селекція дуба в Степових умовах Правобережжя України (ІНТРОДУКЦІЯ, міжвидова гібридизація, апоміксис)

Назва:
Селекція дуба в Степових умовах Правобережжя України (ІНТРОДУКЦІЯ, міжвидова гібридизація, апоміксис)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,45 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКИЙ ОРДЕНА “ЗНАК ПОШАНИ” НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА ТА АГРОЛІСОМЕЛІОРАЦІЇ
ІМ. Г.М. ВИСОЦЬКОГО
БАДАЛОВ КОСТЯНТИН ПАВЛОВИЧ
УДК 630.575.827 : 582.632.2
Селекція дуба в Степових умовах Правобережжя України (ІНТРОДУКЦІЯ, міжвидова гібридизація, апоміксис)
06.03.01 – лісові культури та фітомеліорація
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському ордена “Знак Пошани” науково-дослідному інституті лісового господарства та агролісомеліорації імені Г.М.Висоцького Державного комітету лісового господарства України та Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
Молотков Петро Іванович
Український науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького, завідувач лабораторії селекції
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор Криницький Григорій Томкович, Український державний лісотехнічний університет Міністерства освіти і науки України, проректор з наукової роботи;
кандидат сільськогосподарських наук Журова Поліна Тимофіївна, Національний природний парк “Святі Гори” Міністерства навколишнього природного середовища України, заступник директора
Провідна установа: | Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра лісових культур
Захист відбудеться “_20_” квітня 2005 р. о _14__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.828.01 в Українському ордена “Знак Пошани” науково-дослідному інституті лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцькoго за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 86.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського ордена “Знак Пошани” науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 86.
Автореферат розісланий “_17_” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Михалків В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найважливіших умов створення продуктивних і стійких лісових культур і об’єктів захисного лісорозведення є використання генетично покращеного садивного матеріалу деревних порід, одержаного методами селекції. В умовах Степу одним із найстійкіших видів є дуб звичайний (Quercus robur L.). Проте він характеризується повільним ростом надземної частини у перші роки життя, вразливістю до тривалих посух, пошкоджень шкідливими комахами, ураження борошнистою росою.
Підвищити продуктивність і стійкість дуба звичайного можливо шляхом його віддаленої (міжвидової) гібридизації з видами, що не мають зазначених особливостей біології, а також використання форм апоміксису, за яких зародок розвивається з незаплідненої яйцеклітини (зрідка спермію) з наступним подвоєнням генома. Створені таким чином чисті лінії можуть бути використані для одержання міжлінійних гібридів із більшою (на 30–40%) продуктивністю деревної маси.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основні положення дисертації у вигляді розділів входили до наукових тем, які пророблялися в УкрНДІЛГА: “Покращити властивості основних лісотвірних порід шляхом відбору цінних форм і екотипів у природних популяціях та випробних культурах і створення на їх основі селекційних заказників і маточних архівів” (1985 р., №20, IV.2.1, ДР 81085090); “Вдосконалити методи та технологію створення постійної лісонасінної бази головних лісотвірних порід на генетико-селекційній основі” (1986–1990 рр., №28, ІІ.3.1, ДР 01860094628); “Розробити методи та технологію насінництва лісових деревних та горіхоплідних порід для реалізації програми створення насінної бази на генетико-селекційній основі на Україні” (1991–1995 рр., №15, ДР 0193U009694); “Розробити нові засади лісової селекції та насінництва для генетичного покращення лісів на принципах сортоведення, гібридизації та мікроклонування” (1996–1999 рр.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Селекція дуба в Степових умовах Правобережжя України (ІНТРОДУКЦІЯ, міжвидова гібридизація, апоміксис)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок