Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОМЕХАНІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ БЕЗПЕЧНОЇ ВІДРОБКИ ВИЇМКОВИХ ДІЛЬНИЦЬ У ПРОЦЕСІ ФОРМУВАННЯ ВУГІЛЬНИХ ЦІЛИКІВ

Загрузка...

ГЕОМЕХАНІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ БЕЗПЕЧНОЇ ВІДРОБКИ ВИЇМКОВИХ ДІЛЬНИЦЬ У ПРОЦЕСІ ФОРМУВАННЯ ВУГІЛЬНИХ ЦІЛИКІВ

Назва:
ГЕОМЕХАНІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ БЕЗПЕЧНОЇ ВІДРОБКИ ВИЇМКОВИХ ДІЛЬНИЦЬ У ПРОЦЕСІ ФОРМУВАННЯ ВУГІЛЬНИХ ЦІЛИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,58 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОТЕХНІЧНОЇ МЕХАНІКИ
 
На правах рукопису
Шевченко Віталій Віталійович
УДК 622.273.23
ГЕОМЕХАНІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ БЕЗПЕЧНОЇ ВІДРОБКИ ВИЇМКОВИХ ДІЛЬНИЦЬ У ПРОЦЕСІ ФОРМУВАННЯ ВУГІЛЬНИХ ЦІЛИКІВ
Спеціальність 05.15.11 – “Фізичні процеси гірничого виробництва”
Автореферат дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на ОП “Шахта ім. О.Ф. Засядька”
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
Звягільський Юхим Леонідович,
народний депутат України, м. Київ
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Усаченко Борис Миронович,
завідувач відділом механіки гірських порід Інституту геотехнічної механіки НАН України ім. М.С. Полякова, м. Дніпропетровськ
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Маркін Віктор Олексійович,
завідувач відділом рудничної аерології Макіївського науково-дослідного інституту з безпеки робіт у гірничій промисловості Міністерства палива та енергетики України, м. Макіївка
Провідна установа:
Український державний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи НАН України, м. Донецьк
Захист дисертації відбудеться 05.03.2004р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д08.188.01 при Інституті геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2а, факс (0562) 46-24-26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2а.
Автореферат розісланий 23.01.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, д.т.н. В.Г. Перепелиця


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. У процесі доробки виїмкових полів очисними вибоями формуються та руйнуються цілики вугілля, що призводить до збільшення гірського тиску та газовиділення із пласту та уміщуючого масиву. Це змушує знижувати темпи посування лав, а також збільшує небезпечність ведення гірничих робіт.
Існуючі методики не враховують у повній мірі умови і процеси формування та руйнування цілика, що досягає значних критичних розмірів на великій глибині розробки, при яких починається його руйнування та істотно змінюється гірський тиск та газова обстановка на виїмковому полі. Згідно з діючими нормативними документами руйнування цілика наступає у момент досягнення критичного розміру, що дорівнює 30-45 м. На практиці на шахтах Донецько-Макіївського району, які розробляють похилі пласти на великих глибинах, руйнування вказаних ціликів відбувається вже при ширині, яка дорівнює 250-300 м та більше, що у першу чергу пов’язано з конфігурацією виробленого простору.
Збільшення інтенсивності ведення гірничих робіт на газоносних пластах ускладнює геомеханічний та газодинамічний стан гірського масиву. У зв’язку з цим, вивчення фізичних процесів, які супроводжують руйнування уміщуючих порід при доробці виїмкових дільниць, а також геомеханічне обґрунтування заходів, що забезпечують безпечне ведення гірничих робіт у процесі формування та руйнування вугільного цілика, є актуальною науково-прикладною задачею.
Зв’язок теми дисертації з планом основних науково-дослідних робіт. Дисертація виконана у відповідності до тематичного плану НДР ДонНТУ за результатами досліджень, що пов’язані з вивченням геомеханічного стану масиву та вугільних ціликів на великій глибині “Оцінити геомеханічну стійкість бар’єрних вугільних ціликів” (номер держреєстрації теми 0101U005131).
Ціль роботи – геомеханічне обґрунтування параметрів безпечної відробки виїмкових дільниць у процесі формування вугільних ціликів похилих пластів глибоких шахт.
Ідея роботи міститься у використанні особливостей взаємозв’язку процесів деформування вуглепородного масиву та газовиділення при формуванні вугільних ціликів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ГЕОМЕХАНІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ БЕЗПЕЧНОЇ ВІДРОБКИ ВИЇМКОВИХ ДІЛЬНИЦЬ У ПРОЦЕСІ ФОРМУВАННЯ ВУГІЛЬНИХ ЦІЛИКІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок