Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ МОНІТОРИНГУ ОСУШУВАНИХ ЗЕМЕЛЬ ШЛЯХОМ ЗАСТОСУВАННЯ БІОЛОГІЧНИХ КРИТЕРІЇВ

Загрузка...

ВДОСКОНАЛЕННЯ МОНІТОРИНГУ ОСУШУВАНИХ ЗЕМЕЛЬ ШЛЯХОМ ЗАСТОСУВАННЯ БІОЛОГІЧНИХ КРИТЕРІЇВ

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ МОНІТОРИНГУ ОСУШУВАНИХ ЗЕМЕЛЬ ШЛЯХОМ ЗАСТОСУВАННЯ БІОЛОГІЧНИХ КРИТЕРІЇВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,50 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Українська академія аграрних наук
Інститут гідротехніки і меліорації
Гладовська Тетяна Миколаївна
УДК 504.53.06:631.6
ВДОСКОНАЛЕННЯ МОНІТОРИНГУ ОСУШУВАНИХ ЗЕМЕЛЬ ШЛЯХОМ ЗАСТОСУВАННЯ БІОЛОГІЧНИХ КРИТЕРІЇВ
06.01.02 - сільськогосподарські меліорації
(сільськогосподарські науки)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Національному університеті водного господарства та природокористування (НУВГП) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор Мошинський Віктор Степанович, Національний університет водного господарства та природокористування, проректор з науково-педагогічної та методичної роботи.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор Лико Дарія Василівна, Рівненський державний гуманітарний університет, завідувач кафедри біології та прикладної екології;
кандидат сільськогосподарських наук Гімбаржевський Василь Романович, Інститут гідротехніки і меліорації УААН, провідний науковий співробітник
Провідна установа: Інститут землеробства УААН, с.м.т. Чабани
Захист відбудеться “25” січня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.362.01 при Інституті гідротехніки і меліорації УААН за адресою: 03022, м. Київ-22, вул. Васильківська, 37.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гідротехніки і меліорації УААН за адресою: 03022, м. Київ-22, вул. Васильківська, 37.
Автореферат розіслано 24 грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, с.н.с. Т.І. Топольнік


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В Україні нараховується 3,3 млн га осушуваних земель. Проведення осушувальних меліорацій не тільки розширило площу сільськогосподарських угідь і пасовищ, але й різко підвищило якість і рівень життя людей, вивело господарство на вищий рівень соціального, економічного, політичного, інтелектуального розвитку. Широкомасштабні роботи з осушення заболочених і перезволожених земель призводять до змін у природних комплексах. Сутність змін, їхня спрямованість – питання, які до цього часу не вирішені остаточно. Через недостатню вивченість цього питання не завжди природоохоронні заходи досить ефективні, а в цьому випадку осушувальні меліорації можуть супроводжуватися негативними наслідками. Оптимізація умов середовища можлива лише за комплексного підходу до планування гідротехнічних та агромеліоративних заходів. Їхня реалізація нерозривно пов’язана з організацією системи еколого-меліоративного моніторингу. Еколого-меліоративний моніторинг, як система контролю, оцінки і прогнозу змін у природних комплексах меліорованих і прилеглих земель під впливом зовнішніх факторів, сприяє накопиченню об’єктивної інформації про стан цих земель і перебіг процесів на них. Тим часом найменш вивченим є питання впливу осушувальних меліорацій на флору і фауну. Внаслідок цього, недостатньо методично розробленими є біологічні (зокрема фітоценотичні) методи контролю стану осушуваних земель. У системі еколого-меліоративного моніторингу практично відсутній блок біологічних спостережень та їх інтерпретації. Введення біологічного блоку еколого-меліоративного моніторингу дає змогу більш повно охопити територію для дослідження, а також проводити попередні розвідувальні дослідження стану осушуваних земель.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження за темою дисертаційної роботи проводили згідно з держбюджетною та договірною тематикою Національного університету водного господарства за програмами Державного комітету по водному господарству, Міністерства освіти і науки України, а саме: тема Т-162 “Розробка ВНД “Екологічно-оптимальні режими меліорованих ґрунтів гумідної зони України”, 2001 р., № державної реєстрації 0101U005460; тема І-19 “Методи управління екологічним станом земель в системі природного моніторингу гумідної зони України”, 2005р., № державної реєстрації 0105U001485, програмою економічного співробітництва між Україною та Республікою Білорусь, 2000р.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ МОНІТОРИНГУ ОСУШУВАНИХ ЗЕМЕЛЬ ШЛЯХОМ ЗАСТОСУВАННЯ БІОЛОГІЧНИХ КРИТЕРІЇВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок