Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЗАПАЛЬНІ ЦИТОКІНИ ПЕРИФЕРИЧНОЇ КРОВІ НА ПОЧАТКОВИХ ЕТАПАХ ФОРМУВАННЯ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ 1 ТА 2 ТИПУ

ПРОЗАПАЛЬНІ ЦИТОКІНИ ПЕРИФЕРИЧНОЇ КРОВІ НА ПОЧАТКОВИХ ЕТАПАХ ФОРМУВАННЯ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ 1 ТА 2 ТИПУ

Назва:
ПРОЗАПАЛЬНІ ЦИТОКІНИ ПЕРИФЕРИЧНОЇ КРОВІ НА ПОЧАТКОВИХ ЕТАПАХ ФОРМУВАННЯ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ 1 ТА 2 ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,92 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство Охорони Здоров’я УКРАЇНИ
національний медичний університет
імені о.о. богомольця
АНАСТАСІЙ ЛІЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 616.379-008.64:616.155.3
ПРОЗАПАЛЬНІ ЦИТОКІНИ ПЕРИФЕРИЧНОЇ КРОВІ НА ПОЧАТКОВИХ ЕТАПАХ ФОРМУВАННЯ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ
1 ТА 2 ТИПУ
14.03.08 –імунологія та алергологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково-практичному центрі ендокрин-ної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України.
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор
Малижев Вадим Олексійович
Український науково-практичний центр ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України,
завідувач лабораторії клінічної імунології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Мельников Олег Феодосійович, Інститут отоларингології імені проф. О.С. Коломійченка АМН України, завідувач лабораторії патофізіології та імунології;
доктор медичних наук, професор Чумак Анатолій Андрійович, Науковий центр радіаційної медицини АМН України, завідувач лабораторії молекулярної біології відділу клінічної імунології.
Провідна установа
Інститут фтизіатрії та пульмонології імені Ф.Г. Яновського, лабораторія імунології, АМН України, м. Київ.
Захист відбудеться 16.02.2006 р. о 13-30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.02 при Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця (Київ, вул. Шовковична, 39/1. Центральна міська клінічна лікарня, корпус 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (03057, Київ-057, вул. Зоологічна, 1).
Автореферат розісланий 06.01.2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Свирид С.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Впродовж останніх 20 років захворюваність на діабет як 1-го, так і 2-го типів у всьому світі значно зросла та набула епідемічного характеру [Zimmet P., 2001], тому дослідження питань патогенезу цих захворювань мають велике соціальне і медичне значення.
Діабет 1-го типу належить до класичних органоспецифічних аутоімунних захворювань. Для нього характерний переважний розвиток клітинних імунних реакцій, ефектори яких, Т-цитотоксичні лімфоцити, виконують руйнівну дію щодо бета-клітин [Alkinson M.A., 1994]. Паралельно у цьому процесі важливу, якщо не вирішальну, роль відіграють прозапальні цитокіни активованих макрофагів і Т-лімфоцитів, а саме: інтерлейкін-1 (ІЛ-1), тумор-некротичний фактор альфа (ТНФ?) та інтерферон-гамма. Їх взаємодія з бета-клітинами призводить до накопичення в останніх оксиду азоту та інших вільних радикалів, що активують гени програмованої смерті, продукти яких ініціюють апоптоз інсулінопродукуючих клітин [Rabinovitch A., 1998].
За цукрового діабету 2-го типу характерними є інсулінорезистентність і повільне прогре-суюче падіння синтезу інсуліну [Gerich J.E., 1998]. Обидва ці феномени формуються внаслідок дії низки чинників, серед яких велике зна-чення мають прозапальні цитокіни. Руйнування бета-клітин за даного типу діабету може здійснюватися за рахунок стимулюючої дії ТНФ? на синтез ІЛ-1 резидентними макрофагами острівців із подальшою взаємодією його з бета-клітинами [Kwon G., 1999], та/або внаслідок цитотоксичної дії вільних жирних кислот, що накопичуються в останніх завдяки ліполітичній дії ТНФ? [Unger R.H., 1997].
Отже, за цукрового діабету обох типів прозапальні цитокіни відіграють вирішальну роль щодо втрати бета-клітинами інсулінопродукуючої функції, з одного боку, а з іншого – вони ж причетні і до формування інсулінорезистентності, яка найбільш характерна для діабету 2-го типу [Greenberg A.S., 2002]. Слід також зазначити, що продукція прозапальних цитокінів за діабету 1-го типу є результатом активації специфічних імунних реакцій адоптивного імунітету [Roep B.O., 2003 ]. За діабету 2-го типу їх синтез пов’язано з дисфункцією жирової тканини або з патологією вродженого імунітету [Pickup J.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПРОЗАПАЛЬНІ ЦИТОКІНИ ПЕРИФЕРИЧНОЇ КРОВІ НА ПОЧАТКОВИХ ЕТАПАХ ФОРМУВАННЯ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ 1 ТА 2 ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок