Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВИЙ СТАТУС ЖЕРТВ ПРАВОСУДДЯ ТА ЗЛОВЖИВАННЯ ВЛАДОЮ ЯК ОСОБЛИВИЙ ВИД ПРАВОВОГО СТАТУСУ ЛЮДИНИ

ПРАВОВИЙ СТАТУС ЖЕРТВ ПРАВОСУДДЯ ТА ЗЛОВЖИВАННЯ ВЛАДОЮ ЯК ОСОБЛИВИЙ ВИД ПРАВОВОГО СТАТУСУ ЛЮДИНИ

Назва:
ПРАВОВИЙ СТАТУС ЖЕРТВ ПРАВОСУДДЯ ТА ЗЛОВЖИВАННЯ ВЛАДОЮ ЯК ОСОБЛИВИЙ ВИД ПРАВОВОГО СТАТУСУ ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,76 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
СМИРНОВ Анатолій Михайлович
УДК 340.132
ПРАВОВИЙ СТАТУС ЖЕРТВ ПРАВОСУДДЯ
ТА ЗЛОВЖИВАННЯ ВЛАДОЮ ЯК ОСОБЛИВИЙ ВИД
ПРАВОВОГО СТАТУСУ ЛЮДИНИ
Спеціальність 12.00.01. – теорія та історія
держави і права; історія політичних
і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
ЯРМИШ Олександр Назарович,
Національний університет внутрішніх справ,
ректор.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
ОБОРОТОВ Юрій Миколайович,
Одеська національна юридична академія,
професор кафедри теорії держави і права;
кандидат юридичних наук, доцент
БЕНЕДИК Іван Васильович,
Інститут підготовки кадрів для органів
прокуратури України Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого,
директор
Провідна установа: Національна академія внутрішніх справ
України, кафедра теорії держави і права,
Міністерство внутрішніх справ України
(м. Київ)
Захист відбудеться “ 18 ” вересня 2004 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “ 17 ” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко В.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обумовлена потребою громадянського суспільства та держави в зміцненні правових гарантій захищеності людини від сваволі з боку держави. Розвиток ідеології правової держави, нові методологічні підходи у вітчизняній теоретико-правовій доктрині визначають практичну та теоретичну значущість обраної теми.
Дослідження питання про правовий статус жертв зловживання владою та правосуддям у демократичній державі актуалізується тим, що сприяє розкриттю системи соціальних можливостей людини, яка постраждала від протиправної діяльності державних посадових осіб, та зумовлює необхідність позбавитися від наслідків тоталітарного режиму, не допускати виникнення його елементів в майбутньому. Ось чому, сьогодні існує необхідність у прискіпливому науковому аналізі ролі та місця права на захист у механізмі забезпечення прав людини, у виявленні тих особливостей правового статусу жертв зловживання владою та правосуддям, котрі сприяють своєчасній реабілітації жертви (відновленню в правах). Це обумовлює на теоретико-правовому рівні дослідження питання про роль інституту реабілітації як у житті суспільства в цілому, та у механізмі відновлення в правах жертв, зокрема.
Сьогодні, на жаль, у вітчизняній юриспруденції відсутні універсальні методологічні підходи до розробки реабілітації як правового явища, що закономірно призводить до недосконалості, прогальності, протирічності інституту реабілітації. Сьогодні, на теоретичному рівні визріла необхідність вирішити питання про юридичну природу інституту реабілітації, його галузеву належність.
Крім того, теоретична значущість обраної теми визначається потребою у подальшому розвитку вчення про правовий статус людини, удосконаленням існуючих уявлень щодо структури й видів правового статусу людини, місця прав жертв зловживання владою та правосуддям серед інших прав людини.
Практична значущість дослідження виявляється у соціальному призначенні інституту “загладжування” шкоди, заподіяної людині неправомірними діями з боку держави та її посадових осіб, у необхідності пошуку оптимальних правових засобів, що забезпечують належний захист прав людини від протиправних зазіхань з боку органів державної влади та їх посадових осіб, утвердженні законності та правопорядку.
Актуальність та практична значущість дослідження вказаної теми визначається необхідністю удосконалення понятійно-категоріального апарату зазначеної проблеми, оскільки він до кінця не розроблений та дефініції понять не узгоджені.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПРАВОВИЙ СТАТУС ЖЕРТВ ПРАВОСУДДЯ ТА ЗЛОВЖИВАННЯ ВЛАДОЮ ЯК ОСОБЛИВИЙ ВИД ПРАВОВОГО СТАТУСУ ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок