Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ РОБОЧОГО ЧАСУ АГРОПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

МОДЕЛЮВАННЯ РОБОЧОГО ЧАСУ АГРОПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ РОБОЧОГО ЧАСУ АГРОПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,13 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНІЙ УНІВЕРСИТЕТ
Соколова Евеліна Олександрівна
УДК 338:330.115
МОДЕЛЮВАННЯ РОБОЧОГО ЧАСУ
АГРОПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.03.02 -
ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Київ-2001
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій та систем МПІ ЮНЕСКО НАН України та Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор,
лауреат премії НАН України з економіки
імені А.Г.Шліхтера
КОСТІНА Ніна Іванівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
ТИМЧУК Микола Федорович,
Інститут муніципального менеджменту та бізнесу, ректор
кандидат економічних наук, доцент
ЖАДЛУН Зінаїда Олексіївна,
Національний аграрний університет,
доцент кафедри економічної кібернетики.
Провідна установа:
Інститут економічного прогнозування НАН України,
відділ секторіальних прогнозів і кон'юнктури ринку, м. Київ
Захист відбудеться 23.03.2001 р. о 14 годині. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.006.01 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного економічного університету, 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1
Автореферат розісланий 20.02.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради
кандидат технічних наук, професор Шарапов О.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Система соціального ринку, яку обрано за модель економічного розвитку України, передбачає напружену працю, новаторство та гнучкість, вона створює необхідні передумови для бажання досягти успіху та розвитку творчих здібностей. Ця економічна система не може обмежитися лише економічними досягненнями, вона повинна відповідати високим вимогам соціального життя людей. Тому співвідношення між робочим і вільним часом працюючих та умови і фактори, що впливають на ставлення до праці і знаходяться як в межах виробничого процесу, так і поза ним - це питання, що актуальні і сьогодні.
Останніми роками практично завершився перший етап аграрної реформи , що передбачав формування сільськогосподарських підприємств на базі різноманітних форм власності, але для їх ефективного функціонування необхідна розробка питань щодо аналітичної оцінки вибору напрямків та варіантів розвитку. Важливість вирішення поставлених завдань визначається такими причинами:
* потреба в розробці прогнозів з приводу раціонального розміщення сільськогосподарського виробництва і визначення його необхідності;
* необхідність ефективного розподілу державних інвестицій між різними сільськогосподарськими підприємствами в межах регіону та між регіонами;
* необхідність отримання порівняльної оцінки якості робіт в межах підприємства;
* потреба в теоретичних дослідженнях по виявленню оптимальної структури господарств.
Вирішення цих завдань доцільно починати з дослідження розподілу бюджету робочого часу працюючих. Проблемам розподілу бюджету робочого часу приділялась увага в роботах Курбатова І., Кутирєва Б., Швецова Ю. та інших відомих економістів та соціологів.
В роботах Богині Д., Богуцького О. досліджуються фактори, що впливають на ефективність використання робочої сили в сільському господарстві, формують у людини індивідуальну мотивацію до праці. Наукові засади аналітичного та статистичного дослідження соціально - економічних процесів закладені в роботах Бусленка М., Коваленка І., Поспєлова Г. та інших.
Актуальність використання сучасних економіко-математичних методів і моделей в соціально-економічних дослідженнях зумовлена неможливістю прийняття відповідальних рішень щодо стабілізації соціально-економічних процесів в Україні на рівні лише умоглядних висновків.
Розгляд існуючих економіко-математичних методів, що розроблені вітчизняними та іноземними вченими для відтворення соціально - економічних процесів, дозволяє зробити такі висновки:
* в значній мірі недостатнє використання досягнень економіко- математичної науки вітчизняними фахівцями при дослідженні соціально- економічних процесів в агропромисловому комплексі пов'язані зі складністю моделювання об'єктів і збереженням при цьому принципу адекватності відображення процесів функціонування агропромислових сільськогосподарських підприємств;
* в працях сучасних вітчизняних та іноземних вчених відсутня адресність розроблених моделей, що практично не дозволяє використовувати результати економіко - математичного моделювання;
* апарат економіко-математичного моделювання націлений на дослідження окремих економічних процесів, а не взаємодії їх сукупності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ РОБОЧОГО ЧАСУ АГРОПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок