Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською мовою: ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ГОТОВНОСТІ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ ДО УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ОСВІТИ

ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ГОТОВНОСТІ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ ДО УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ОСВІТИ / сторінка 13

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ГОТОВНОСТІ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ ДО УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,19 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
До основних критеріїв віднесено: вік (до 40 років), наявність вищої педагогічної освіти, педагогічного стажу (не менше 5 років), рекомендаційних листів, володіння однією з іноземних мов, логіки викладення автобіографічних даних, розробки проекту сучасної школи.
6. Експериментально доведено, що доцільними організаційно-методичними умовами формування професійної готовності директора школи до управління якістю освіти є: аналітико-процесуальний та професійно-цільовий етапи підготовки; обсяг теоретичних знань і практичних умінь майбутнього керівника середнього загальноосвітнього навчального закладу; впровадження педагогічних та інформаційних технологій, активних методів навчання. Аналітико-процесуальний етап передбачає відбір потенційно здатних до управлінської діяльності освітян на основі визначених критеріїв відбору та результатів психолого-педагогічного діагностування. Суб’єктами експертної оцінки є відбіркова комісія, до якісного складу якої залучаються фахівці з галузі педагогіки, психології та управління. Професійно-цільовий етап відбувається за експериментальною програмою “Школа резерву” як основною організаційною формою професійної підготовки майбутнього директора до управлінської діяльності.
7. Результати педагогічного експерименту, що узагальнені у 10 таблицях, 3 рисунках, 1 діаграмі, довели: впровадження системної моделі забезпечує динаміку сформованості відповідних якостей у майбутніх керівників шкіл: у 25% освітян відбувся перехід на наступний рівень за ціннісно-мотиваційним компонентом, у 29% - за інформаційно-когнітивним, у 9% - за особистісно-вольовим, у 28% - за рефлексивно-операційним компонентом. Проведене дослідження показало, що 100% освітян перейшли із середнього рівня професійної готовності до високого та достатнього. Слухачі “Школи резерву” визнали ефективними такі напрями роботи: стажування в загальноосвітніх закладах міста, районних управліннях освіти, залучення до фронтальних перевірок діяльності навчальних закладів міського рівня; розширення теоретичних знань з управління освітою; робота в інноваційному режимі; вивчення й аналіз досвіду роботи зарубіжних шкіл; використання активних форм і методів навчання; проведення семінарів з питань застосування інформаційних технологій в управлінні та діловодстві.
8. Розроблено і впроваджено комплекс науково-методичних матеріалів, спрямованих на підвищення якості шкільної освіти для директорів, заступників директорів, вчителів, класних керівників (кураторів) середніх загальноосвітніх навчальних закладів. Автор ініціював проект по створенню навчальних підручників для учнів київських шкіл.
Результати дисертаційного дослідження дають підстави вважати, що гіпотеза і вихідна методологія є правильними, визначені завдання реалізовано, мету досягнуто. Сукупність одержаних наукових результатів має важливе значення для підвищення ефективності професійної підготовки майбутніх директорів середніх загальноосвітніх навчальних закладів до управління якістю освіти в нових соціально-економічних умовах.
Виконане дослідження дало можливість сформулювати рекомендації Міністерству освіти і науки України, інститутам АПН України, що досліджують проблеми управління шкільною освітою:
- у процесі реалізації положень Національної доктрини розвитку освіти передбачати впровадження системи відбору та підготовки директорів середніх загальноосвітніх навчальних закладів у регіональних управліннях освіти і науки;
- реалізувати методичні рекомендації щодо критеріїв відбору освітян, здатних до управлінської діяльності;
- враховувати організаційно-методичні умови підготовки директорів загальноосвітніх шкіл України до забезпечення якості освіти.
Проблема професійної підготовки директора школи до управління якістю освіти потребує подальшого вивчення. До перспективних напрямів дослідження відносимо проблеми впровадження інформаційних технологій управління, створення нового покоління підручників для забезпечення якості шкільної освіти, соціально-педагогічні умови підтримки обдарованих, талановитих освітян.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ГОТОВНОСТІ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ ДО УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок