Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ГОТОВНОСТІ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ ДО УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ОСВІТИ

ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ГОТОВНОСТІ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ ДО УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ОСВІТИ / сторінка 3

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ГОТОВНОСТІ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ ДО УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,19 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Підвищенню ефективності професійної готовності майбутнього директора сприяє науково обгрунтована система відбору освітян до управлінської діяльності та організація їхньої професійної підготовки у цьому напрямі на основі сучасних педагогічних та інформаційних технологій.
Гіпотеза дослідження грунтується на припущенні, що управління якістю освіти у середніх загальноосвітніх навчальних закладах набуває ефективності за умов цілеспрямованої підготовки директора школи до управління якістю освіти на основі системної моделі формування їхньої професійної готовності до означеного процесу і враховує:
- державно-громадські вимоги щодо функціонування сучасного навчального закладу;
- особливості функціонування середнього загальноосвітнього навчального закладу в умовах великого міста;
- поетапну організацію відбору освітян, потенційно здатних до управлінської діяльності;
- впровадження організаційних форм підготовки директорів з використанням сучасних педагогічних та інформаційних технологій, які забезпечують розвиток професійних якостей директора школи.
Відповідно до мети і гіпотези дослідження поставлено такі завдання:
1) проаналізувати категорію “управління якістю освіти” у філософському та педагогічному аспектах;
2) проаналізувати вітчизняний і зарубіжний досвід управлінської діяльності директора школи та його професійної готовності до забезпечення якості шкільної освіти в педагогічній теорії і практиці;
3) розробити і теоретично обгрунтувати системну модель формування професійної готовності майбутнього директора школи до управління якістю освіти;
4) виявити організаційно-методичні умови ефективності формування професійної готовності директора школи до управління якістю освіти;
5) розробити методичні рекомендації щодо управління якістю шкільної освіти для керівників регіональними управліннями освіти і науки, директорів середніх загальноосвітніх навчальних закладів.
Методологічною основою дослідження стали положення філософії, теорії управління, педагогіки про об’єктивність процесу розвитку суспільства; структурно-функціональний підхід як спосіб пізнання соціального управління; взаємозумовленість зовнішніх і внутрішніх чинників соціуму та їхніх впливів на якість освіти; положення щодо формування готовності особистості до професійної діяльності.
Теоретичну основу дослідження становлять положення, які грунтуються на:
- філософії сучасної освіти (С.У.Гончаренко, І.А.Зязюн, В.Г.Кремень, Л.П.Одерій, О.Я.Савченко, Г.Г.Філіпчук та ін.);
- теорії діяльності й розвитку особистості (Б.Г.Ананьєв, Г.О.Балл, О.М.Леонтьєв, В.О.Моляко, В.В.Рибалка та ін.);
- психолого-педагогічних основах ефективної професійної діяльності керівників освітньої галузі (В.І.Луговий, В.І.Маслов, Н.Г.Ничкало, В.С.Пікельна, С.О.Сисоєва та ін.);
- психолого-педагогічних концепціях відбору потенційно здатних до управлінської діяльності освітян (Л.М.Карамушка, С.Д.Максименко та ін.);
- теорії моделювання педагогічних систем і процесів (Ю.І.Мальований, А.І.Севрук, В.О.Сухомлинський, В.А.Штофф та ін.);
- дидактичних пошуках умов і засобів ефективного професійного розвитку керівників освіти (М.І.Босенко, К.І.Волинець, Н.І.Клокар, Л.А.Онищук, А.П.Черниш та ін.).
Враховувалися також положення Національної доктрини розвитку освіти, нормативно-правові документи Міністерства освіти і науки України, Конвенції, рекомендації ЮНЕСКО та інших міжнародних організацій, а також регіональна програма розвитку “Столична освіта. 2001-2005 рр.”.
Методи дослідження. Для вирішення поставлених завдань були застосовані адаптовані до мети такі методи дослідження: теоретичні, емпіричні, статистичні.
Теоретичні: аналіз і синтез філософської, психологічної, педагогічної та іншої літератури з проблеми дослідження; метод теоретичного аналізу на етапах визначення мети, предмета, завдань дослідження; моделювання, прогнозування показників якості освіти; синтезування результатів, осмислення їхньої наукової новизни.
Емпіричні: опитування, анкетування, інтерв’ю, бесіди, тестування майбутніх керівників навчальних закладів; експертні оцінки та самооцінювання; пряме спостереження; констатуючий та формуючий експерименти; аналіз результатів діагностичних даних; професіографічний аналіз рівнів професійної готовності майбутніх керівників до управлінської діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ГОТОВНОСТІ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ ДО УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок