Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “ІВО АНДРИЧ І УКРАЇНА: КОНТАКТИ, РЕЦЕПЦІЯ, ТИПОЛОГІЯ”

“ІВО АНДРИЧ І УКРАЇНА: КОНТАКТИ, РЕЦЕПЦІЯ, ТИПОЛОГІЯ”

Назва:
“ІВО АНДРИЧ І УКРАЇНА: КОНТАКТИ, РЕЦЕПЦІЯ, ТИПОЛОГІЯ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,93 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БІЛИК НАТАЛІЯ ЛЕОНІДІВНА
УДК 82.091:82.163.41Андрич
“ІВО АНДРИЧ І УКРАЇНА: КОНТАКТИ, РЕЦЕПЦІЯ, ТИПОЛОГІЯ”
10.01.05 – порівняльне літературознавство
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ–2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі слов’янської філології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Наукрвий керівник: доктор філологічних наук, професор
Рудяков Павло Миколайович
Інститут філології Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри слов’янської філології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Нарівська Валентина Данилівна
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри порівняльного і російського
літературознавства
Кандидат філологічних наук
Карацуба Мирослава Юріївна
Київський університет економіки і технологій транспорту,
доцент кафедри української та іноземних мов
Провідна установа: Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України
відділ компаративістики, м. Київ
Захист відбудеться 26 травня 2005 року о 1230 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15. із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “26” квітня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор філологічних наук, професор Л.М. Копаниця


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Іво Андрич – видатний сербський письменник ХХ сторіччя, майстер реалістичної прози філософського характеру, з ім’ям якого пов’язані художні відкриття, що збагатили сербську літературу новими для неї жанрами історичного роману-хроніки, історичної психологічної новели та медитативного есе. Ці здобутки вивели на новий виток еволюції вітчизняний епічний жанр, до скарбниці якого проза І. Андрича привнесла новий зміст. Традиційний для європейських і, зокрема, слов’янських літератур жанр історичного роману набуває у письменника якісних змін: такий його різновид, як роман-фреска, ідея і проблематика якого концентруються на зв’язку часів, І. Андрич збагатив рефлексіями національної ментальності, поєднаними з індивідуальним і метафізичним в осягненні істини буття. Художній синтез письменника індивідуально неповторний, і “форма роману, що була знайдена митцем, унікальна” Яковлева Н. Б. Современный роман Югославии. – М.: Наука, 1980. – С. .. Мистецтво І. Андрича мало неперебутнє значення і для розвитку епічного жанрового розмаїття у світовому літературному процесі. Іво Андрич став першим з письменників колишньої Югославії лауреатом Нобелівської премії (1961 рік). Твори митця відомі у багатьох країнах світу: їх перекладено майже п’ятдесятьма мовами, у тому числі китайською, тамільською й хінді.
Широке визнання художнього феномену І. Андрича продукувало в царині слов’янознавства його глибоке осмислення, що реалізувалось у численних наукових розробках його співвітчизників: М. Караулца, П. Джаджича, М. Еґерича, З. Константиновича, С. Корача, М. Богдановича, В. Глігорича; українських учених: Г. Вервеса, В. Вєдіної, П. Рудякова, І. Ющука; російських славістів: Г. Ільїної, Н. Яковлєвої, О. Кутасової, основна увага яких зосереджена навколо питань життєпису І. Андрича, своєрідності художнього методу та стилю його окремих творів. Але, оскільки саме в очах іншої культури представники певної культури розкривають себе повніше та глибше (М. Бахтін), завдання всебічного пізнання передбачає виявлення міжнародного резонансу, що потребує дослідження взаємин письменника з інонаціональними літературами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: “ІВО АНДРИЧ І УКРАЇНА: КОНТАКТИ, РЕЦЕПЦІЯ, ТИПОЛОГІЯ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок