Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОГО ІНТЕРЕСУ МОЛОДІ УКРАЇНИВ УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА( Соціологічний аналіз )

ФОРМУВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОГО ІНТЕРЕСУ МОЛОДІ УКРАЇНИВ УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА( Соціологічний аналіз )

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОГО ІНТЕРЕСУ МОЛОДІ УКРАЇНИВ УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА( Соціологічний аналіз )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,94 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
Ярмак Тетяна Василівна
УДК. 658.114: 316.33
ФОРМУВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОГО ІНТЕРЕСУ МОЛОДІ УКРАЇНИ
В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА
( Соціологічний аналіз )
Спеціальність 22.00.07 – соціологія управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків - 2001
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Харківському державному автомобільно-дорож-ньому технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Чаплигін Олександр Костянтинович,
Харківський державний
автомобільно-дорожний технічний університет,
завідувач кафедри філософії і політології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Полторак Володимир Абрамович,
Дніпропетровська академія управління
бізнесу і права,
завідувач кафедри соціології, філософії і
психології
 
кандидат філософських наук, доцент
Поступний Олександр Миколайович,
Національний технічний університет
(Харківський політехнічний інститут),
завідувач кафедри соціології і політології
Провідна установа: Львівський національний університет
ім. Івана Франка,
кафедра соціології
Захист відбудеться "17" квітня 2001р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 64.051.15 в Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61002, м.Харків, вул.Мироносицька,1, соціологічний факультет, ауд.2-13.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м.Харків,пл. Свободи,4.
Автореферат розіслано "17" березня 2001року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, доцент І.І. Шеремет
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для докорінних змін в усіх сферах суспільного життя і визначення сучасного місця України в європейській спільноті та світовій цивілізації в цілому необхідні програми радикальної реконструкції нашого суспільства, зорієнтовані на самореалізацію особистості, забезпечення її дійсної свободи та зростання ролі в системі суспільних відносин і соціальних інститутів.
Перехід до ринкової економіки, пов'язаний з трансформацією сучасного українського суспільства, викликає підвищений інтерес до людини, її сутності, системи потреб, інтересів, цінностей, які стимулюють її творчу активність. Оновлення українського суспільства потребує нових суб'єктів економічної діяльності, які характеризуються високим творчим потенціалом, самостійністю, ініціативністю, готовністю до ризику, вмінням прийняття обгрунтованих рішень.
Особливо актуалізується потреба вивчення процесу формування інтересів нової для нашого суспільства соціальної групи - підприємців. Розробка соціологічного підходу до вивчення підприємництва передбачає визначення не тільки об'єктивних, а й суб'єктивних детермінант, зокрема, соціально-професійних, особистісних характеристик його суб'єктів, дослідження сутності підприємницького інтересу, механізмів його формування, виявлення його значення у життєдіяльності особистості, напрямків розвитку в умовах становлення ринкових відносин.
Соціально-економічна ситуація в Україні обумовлює необхідність гармонізації інтересів суб'єктів підприємницької діяльності і владних структур суспільства цивілізованими засобами, що покликанана забезпечити державна соціальна політика. Як регулятор потреб та інтересів різних соціальних спільнот вона повинна забезпечувати узгодження суперечливих інтересів у суспільстві, стимулювати формування соціально спрямованих підприємницьких інтересів.
Тому потреба вичерпного розуміння природи, сутності та змісту підприємницького інтересу й зумовлює необхідність розгляду соціологічної теорії механізму становлення підприємницького інтересу молоді, яка б не лише забезпечувала розуміння сутності цього феномену, але й давала ефективні рекомендації щодо оптимізації процесу формування соціальної спрямованості останнього.
Виходячи з перспектив розвитку відкритого, демократичного українського суспільства, де соціальна спрямованість політики стає домінуючою стосовно перетворень в економічній сфері і реалізується через різні соціальні інститути, ми розглядаємо підприємницький інтерес як збуджувач творчої активності особистості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОГО ІНТЕРЕСУ МОЛОДІ УКРАЇНИВ УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА( Соціологічний аналіз )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок