Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРІОСОФСЬКЕ СВІТОБАЧЕННЯ ПАНТЕЛЕЙМОНА КУЛІША (КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

ІСТОРІОСОФСЬКЕ СВІТОБАЧЕННЯ ПАНТЕЛЕЙМОНА КУЛІША (КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
ІСТОРІОСОФСЬКЕ СВІТОБАЧЕННЯ ПАНТЕЛЕЙМОНА КУЛІША (КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,47 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ГРІНБЕРГ Лариса Феліксівна
УДК 930+94(477)+008(477)+929(477)
ІСТОРІОСОФСЬКЕ СВІТОБАЧЕННЯ ПАНТЕЛЕЙМОНА КУЛІША
(КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)
17.00.01 – теорія та історія культури
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата історичних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м.Київ
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, ПОПЛАВСЬКИЙ Михайло Михайлович, Київський національний університет культури і мистецтв, ректор.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, ПАЩЕНКО Євген Миколайович, Міністерство іноземних справ України, завідувач відділу балканістики; кандидат історичних наук, доцент ВОЛОЩЕНКО Аза Кирилівна Київський національний університет культури і мистецтв, пенсіонер.
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ історії культури українського народу, м.Київ.
 
Захист відбудеться 10.04.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м.Київ, вул.Щорса, 36, ауд.209).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м.Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 06.03.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Булатова Е.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження обумовлена зростанням у сучасному українському суспільстві інтересу до творців української науки і культури, теоретичною і практичною потребою узагальнення інтелектуального й духовного досвіду тих учених, імена яких незаслужено забуті або мало відомі.
Одним з таких діячів є Пантелеймон Куліш – письменник, історик, етнограф, журналіст, перекладач, літературознавець, видавець, який був найвизначнішим представником "нової української інтелігенції", яка стояла у витоків культурного відродження. Навіть в умовах реального обмеження інтелектуальної свободи російською імперією він доклав чимало особистих зусиль для вивчення й популяризації української історії, мови, культури.
Попередні дослідження, присвячені П.Кулішу, охоплювали фольклорно-етнографічний (М.Максимович, М.Костомаров); біографічний (В.Шенрок, Б.Грінченко, В.Петров, В.Сарбей, П.Кононенко, Є.Кирилюк); мовознавчий (І.Нечуй-Левицький); літературознавчий (І.Франко, М.Зеров, Є.Нахлік, М.Жулинський) та негативно-критичний (С.Шеверьов, В.Бєлінський) напрями. Незважаючи на те, що постать П.Куліша завжди викликала інтерес дослідників, культурологічний аспект його історіософського світобачення не став предметом комплексного дослідження.
Завдання всебічного вивчення життя й діяльності П.Куліша і донесення до сучасників його досягнень у науковій і культурній сферах є одним з найактуальніших у сучасній культурології, а теоретико-методологічне розуміння культурної неповторності й самобутності українського народу, національної ідеї в його інтерпретації дає наукове підґрунтя для усвідомлення сучасних проблем національного відродження і вимагає наукового дослідження основних засад їх формування і реалізації в історіософії П.О.Куліша.
Особливо актуальними сьогодні є науковий інтерес і пильна увага до періоду національно-культурного відродження, формування історичної науки, становлення філософської думки ХІХ ст., на який саме і випала активна діяльність П.О.Куліша.
У зв'язку з цим культурологічний аспект історіософського світобачення цього видатного діяча являє собою інтерес для дослідження, оскільки адекватна оцінка його внеску до національної культури не тільки уможливлює реконструкцію цілісної картини українського національно-культурного життя ХІХ ст., а й забезпечує включення української дослідницької думки в сучасний науковий контекст.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження здійснене у рамках підготовки "Концепції Українського Біографічного Словника", розробленої Інститутом біографічних досліджень Національної академії наук України; плану наукових досліджень Київського національного університету культури й мистецтв протягом 1995-2000 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІСТОРІОСОФСЬКЕ СВІТОБАЧЕННЯ ПАНТЕЛЕЙМОНА КУЛІША (КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок