Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ТЕПЛОВИХ РЕЖИМІВ ВИПАЛУ АЛЮМІНІЄВИХ ЕЛЕКТРОЛІЗЕРІВ НА МЕТАЛЕВИХ ПЛАСТИНАХ

ОПТИМІЗАЦІЯ ТЕПЛОВИХ РЕЖИМІВ ВИПАЛУ АЛЮМІНІЄВИХ ЕЛЕКТРОЛІЗЕРІВ НА МЕТАЛЕВИХ ПЛАСТИНАХ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ТЕПЛОВИХ РЕЖИМІВ ВИПАЛУ АЛЮМІНІЄВИХ ЕЛЕКТРОЛІЗЕРІВ НА МЕТАЛЕВИХ ПЛАСТИНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,53 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ“
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
ВОНСОВИЧ Родіон Костянтинович
УДК 669.71:669.046.41
ОПТИМІЗАЦІЯ ТЕПЛОВИХ РЕЖИМІВ
ВИПАЛУ АЛЮМІНІЄВИХ ЕЛЕКТРОЛІЗЕРІВ
НА МЕТАЛЕВИХ ПЛАСТИНАХ
05.14.06 – Технічна теплофізика і промислова теплоенергетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному центрі „Ресурсозберігаючі технології” Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут”(НТУУ „КПІ”), Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа: | доктор технічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України
Панов Євген Миколайович,
НТУУ „КПІ”, декан інженерно-хімічного факультету, завідувач кафедри хімічного та силікатного машинобудування
доктор технічних наук, старший науковий співробітник, Хвастухін Юрій Іванович, завідуючий відділом термошарових процесів Інституту газу НАН України
кандидат технічних наук
Гапонич Людмила Станіславівна,
Інститут вугільних енерготехнологій НАН У та Мінпаливенерго України, старший науковий співробітник
Інститут технічної теплофізики НАН України
Захист дисертації відбудеться „28” березня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.09 при Національному технічному університеті України „Київський політехнічний інститут” за адресою: м. Київ, пр. Перемоги, 37, корпус 5, аудиторія 307.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий „23” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Коньшин В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найважливіших проблем у виробництві алюмінію є збільшення терміну експлуатації електролізерів між капітальними ремонтами. Сьогодні середній термін експлуатації електролізерів на алюмінієвих заводах країн СНД складає 35-45 місяців, що в порівнянні з терміном служби окремих електролізерів (до 100 ? 120 місяців) і закордонних заводів (близько 80 місяців), є досить низьким значенням. Одним з перспективних шляхів вирішення даної проблеми є розробка нового виду випалу, що забезпечує достатні температури перед пуском (800°С) і більш якісне спікання міжблочних та периферійних швів. Тому розробка нового виду комбінованого способу випалу алюмінієвих електролізерів джоулевою теплотою (на металевих пластинах) є актуальною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основні результати отримані при виконанні робіт, пов'язаних з тематикою фундаментальних і прикладних досліджень, які послідовно проводяться в НДЦ “Ресурсозберігаючі технології” НТУУ “КПІ” в галузі розробки енергозберігаючих технологій при виробництві алюмінію, а саме науково-дослідних робіт “Розробка нової конструкції і регламенту експлуатації алюмінієвого електролізера на силу струму 70 кА з карбідкремнієвою бортовою футеровкою” (державний регістраційний №019811004173), “Розробка програмного забезпечення для розв’язку тривимірних задач фізичних полів в кольорової металургії та дослідження процесів графітації та коксування електродних матеріалів” (державний регістраційний №0100U000434), що виконувалися згідно тематичного плану науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України.
Мета і задачі дослідження. Метою даної роботи є підвищення терміну експлуатації алюмінієвих електролізерів з анодами, що самовипалюються, шляхом розробки та дослідження нового виду випалу на металевих (алюмінієвих) пластинах. Суть нового виду випалу полягає в тому, що до температури 600°С нагрівання проводять через шар металевих (алюмінієвих) пластин. Після цього, на поверхню подини заливають розплавлений алюміній, і проводять довипал на металі.
Для досягнення поставленої мети вирішувалися наступні задачі: дослідження та аналіз відомих видів випалу алюмінієвих електролізерів; формулювання пропозицій по організації нового виду комбінованого способу випалу з використанням алюмінієвих пластин і довипалу на металі; вдосконалення чисельної моделі і розрахунок нестаціонарного температурного поля та енергетичних показників електролізерів при випалі на алюмінієвих пластинах; розробка методики випалу, що включає схему укладання пластин і температурний регламент; прогнозування основних параметрів випалу: средньооб’ємної температури катоду і термін експлуатації електролізерів за фактором “випал”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ТЕПЛОВИХ РЕЖИМІВ ВИПАЛУ АЛЮМІНІЄВИХ ЕЛЕКТРОЛІЗЕРІВ НА МЕТАЛЕВИХ ПЛАСТИНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок