Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГОСТРІ ВИРАЗКИ ТА ЕРОЗІЇ ШЛУНКА, УСКЛАДНЕНІ КРОВОТЕЧЕЮ, З УРАХУВАННЯМ ПОРУШЕНЬ ІМУНІТЕТУ

ОСОБЛИВОСТІ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГОСТРІ ВИРАЗКИ ТА ЕРОЗІЇ ШЛУНКА, УСКЛАДНЕНІ КРОВОТЕЧЕЮ, З УРАХУВАННЯМ ПОРУШЕНЬ ІМУНІТЕТУ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГОСТРІ ВИРАЗКИ ТА ЕРОЗІЇ ШЛУНКА, УСКЛАДНЕНІ КРОВОТЕЧЕЮ, З УРАХУВАННЯМ ПОРУШЕНЬ ІМУНІТЕТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,36 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАКАРОВ ВІТАЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК: 616.33.-0002.44-0.36.11-005.1:612.017.1]-089.
ОСОБЛИВОСТІ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ
НА ГОСТРІ ВИРАЗКИ ТА ЕРОЗІЇ ШЛУНКА,
УСКЛАДНЕНІ КРОВОТЕЧЕЮ,
З УРАХУВАННЯМ ПОРУШЕНЬ ІМУНІТЕТУ
14.01.03 – хірургія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Бойко Валерій Володимирович,
Інститут загальної та невідкладної хірургії
АМН України, м. Харків, директор,
Харківський державний медичний
університет, завідувач кафедри госпітальної
хірургії.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Дуденко Володимир Григорович,
Харківський державний медичний
університет, професор кафедри
факультетської хірургії.
доктор медичних наук, професор
Бєлов Сергій Григорович,
Харківська медична академія післядипломної
освіти, професор кафедри хірургії та
проктології.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної
освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України,
кафедра хірургії.
Захист відбудеться “28” березня 2002 р. о 13 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4; т. ).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розіслано “26” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, доцент О.П. Танько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом збільшується кількість випадків утворення гострих виразок та ерозій гастродуоденальної зони [Саєнко В.Ф. та співавт., 1997; Хохоля В.П., 1989; Meier R., 1999]. За даними різних дослідників гострі ерозії та виразки шлунка складають 12,9 – хворих із шлунково-кишковими кровотечами, а загальна летальність при ускладнених гострих ерозіях та виразках шлунка досягає  – 44 % [Куригін О.О., 1997; Hwang S.L., 1998].
Питання діагностики, вибору хірургічної тактики, методів консервативного лікування хворих з гострими виразками та ерозіями шлунка, ускладненими кровотечею, залишаються актуальними проблемами невідкладної хірургії [Зайцев В.Т. та співавт.,1999; Саєнко В.Ф. та співавт., 1997; Ohta Y., 1999].
Вибір лікувальної тактики у хворих з гострими шлунково-кишковими кровотечами повинен враховувати не тільки ступінь важкості крововтрати, але й порушення функцій життєвоважливих систем організму [Велігоцький М.М. та співавт., 1997; Шалімов О.О., Саєнко В.Ф., 1987; Хараберюш В.А. та співавт., 1998; Sang J.J., 1997].
Загальноприйнятою є консервативна тактика, а обсяг хірургічних втручань, їх обґрунтування залишається предметом дискусії [Дуденко В.Г. та співавт., 1999; Мамчич В.І. та співавт., 1995; Birk D., 1995]. Маловивченими залишаються зміни ультраструктури клітин шлунка в зоні гострої виразки та ерозії, ускладненою кровотечею [Зайцев В.Т. та співавт., 1997; Куригін О.О. та співавт., 1997].
Вивчення імунологічних показників та імунокорекція в лікуванні хворих з гострими виразками та ерозіями шлунка, ускладненими кровотечею, зберігають свою актуальність у зв’язку із значною кількістю ускладнень, які виникають на тлі вторинного імунодефіциту [Бойко В.В. та співавт., 2001].
Це стало підставою для вивчення проблеми гострих виразок та ерозій шлунка, ускладнених кровотечею, та змін ультраструктури клітин шлунка в зоні гострої виразки та ерозії шлунка, змін імунітету при цій патології. У зв’язку із цим проблема імунокорекції, можливості використання методів хірургічного лікування, які б враховували зміни ультраструктури клітин шлунка в зоні гострої виразки та ерозії потребує подальшого вивчення та врахування при лікуванні хворих на гострі виразки та ерозії шлунка, ускладнені кровотечею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГОСТРІ ВИРАЗКИ ТА ЕРОЗІЇ ШЛУНКА, УСКЛАДНЕНІ КРОВОТЕЧЕЮ, З УРАХУВАННЯМ ПОРУШЕНЬ ІМУНІТЕТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок