Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ПОПИТУ ПІДПРИЄМСТВ НА РОБОЧУ СИЛУ

МОДЕЛЮВАННЯ ПОПИТУ ПІДПРИЄМСТВ НА РОБОЧУ СИЛУ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ПОПИТУ ПІДПРИЄМСТВ НА РОБОЧУ СИЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,89 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Алтухов Антін Євгенович
УДК 519.866:331.522:331.101.262
МОДЕЛЮВАННЯ ПОПИТУ ПІДПРИЄМСТВ НА РОБОЧУ СИЛУ
Спеціальність 08.03.02 – Економіко-математичне моделювання
Автореферат
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Лисенко Юрій Григорович,
Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економічної кібернетики (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Заруба Віктор Яковлевич, Національній технічний університет “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економічної кібернетики та маркетингового менеджменту (м. Харків);
кандидат економічних наук Прокопенко Роман Васильович, Донецький університет економіки та права, доцент кафедри інформатики і інформаційних технологій (м. Донецьк).
Провідна установа
Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіко-математичних методів (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться 5 липня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 3 червня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Умови ринкової економіки України суттєво підвищили значення ефективної кадрової політики підприємств. Однак формування кадрового потенціалу підприємств відбувається в умовах нестійкого розвитку виробництва і збільшення напруженості на ринку праці. Про це свідчать такі явища, як високий рівень прихованого безробіття (за різними оцінками на початок 2005 р. значення даного показника коливається від 37 до 45 %), деформований зв'язок між трудовим внеском працівника та його доходами (розрив між рівнем мінімальної та максимальної заробітної плати на початок 2005 р. склав, за оцінками експертів, 40:1), затримки з виплатою заробітної плати (протягом 2000-2005 рр. середній відсоток невиплаченої заробітної плати склав 12За оцінками Міжнародної організації праці (МОП) в Україні на 1 квітня 2005 р. навантаження на 1 вільне робоче місце склало 5 осіб.
У зв’язку з цим зростає необхідність розробки ефективної системи управління попитом підприємств на робочу силу, що потребує залучення сучасних засобів аналізу і моделювання процесів управління, створення нових і удосконалення існуючих економічних механізмів для використання при управлінні кадровим потенціалом підприємств.
Значний внесок у розвиток сучасної теорії та практики управління попитом на робочу силу внесли такі вчені-економісти України та країн СНД, як Амоша О.І., Андрієнко В.М., Богиня Д.П., Грузинов В.П., Заруба В.Я., Лисенко Ю.Г., Смірних Л.І., Чумаченко М.Г. та інші. Серед закордонних вчених слід зазначити: Акерлофа Г.А., Боері Т., Реуттера М., Самуельсона П.Е., Свейнара Дж., Сміта Р.С., Табеліні Г., Еренберга Р.Дж..
Однак, незважаючи на зусилля вітчизняних та закордонних вчених, у теорії та практиці управління робочою силою українських підприємств залишається багато проблем, що вимагають вирішення, серед яких можна відзначити побудову системи управління попитом підприємств на робочу силу, визначення оптимального обсягу робочої сили на підприємствах та побудову комплексної оцінки попиту на робочу силу.
Тому необхідність моделювання попиту на трудові ресурси як основного механізму управління кадровим потенціалом на підприємствах визначає актуальність обраної теми дисертації, її мету та задачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ПОПИТУ ПІДПРИЄМСТВ НА РОБОЧУ СИЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок