Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТЕРЕОТИПИ ПОРОДЖЕННЯ ТА СПРИЙМАННЯ ЖУРНАЛІСТСЬКОГО ТВОРУ (на матеріалі газетних текстів)

СТЕРЕОТИПИ ПОРОДЖЕННЯ ТА СПРИЙМАННЯ ЖУРНАЛІСТСЬКОГО ТВОРУ (на матеріалі газетних текстів)

Назва:
СТЕРЕОТИПИ ПОРОДЖЕННЯ ТА СПРИЙМАННЯ ЖУРНАЛІСТСЬКОГО ТВОРУ (на матеріалі газетних текстів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ ЖУРНАЛІСТИКИ
ЗАВГОРОДНЯ Лариса Віталіївна
УДК 82-92+070.41
СТЕРЕОТИПИ ПОРОДЖЕННЯ ТА СПРИЙМАННЯ
ЖУРНАЛІСТСЬКОГО ТВОРУ
(на матеріалі газетних текстів)
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Непийвода Наталія Федорівна,
Інститут журналістики Київського національного
університету імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри мови та стилістики
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Сербенська Олександра Антонівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
професор кафедри телебачення і радіомовлення
кандидат філологічних наук
Коць Тетяна Анатоліївна,
Інститут української мови НАН України,
науковий співробітник відділу
стилістики та культури мови
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” (Міністерство освіти і науки України)
Захист відбудеться "14" жовтня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий "10" вересня 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор філологічних наук Н.М.Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Суспільна практика, відображена у свідомості, породжує стереотипи, що сприяють комунікації. Основне місце, де відбувається боротьба за свідомість людини, – це засоби масової комунікації (ЗМК). ЗМК формують ставлення до навколишнього світу, впливають на суспільні стереотипи і на людську поведінку. Вивчення стереотипів журналістських творів як одного з механізмів взаємодії соціального середовища й особистості, встановлення закономірностей породження, функціонування й сприймання газетних стереотипів набувають особливої актуальності внаслідок масових спроб маніпуляції суспільною свідомістю за посередництвом ЗМК.
Газетно-публіцистичний стиль відбиває дві протилежні тенденції – тяжіння до стереотипу (відтворення готових мовних формул, конструкцій) і прагнення до експресії з метою впливу на читача. Вивчення мовного стереотипу (дихотомії стереотипне / нестереотипне) є важливим відправним моментом для розробки типологічних характеристик стилю публіцистики. Крім того, мова преси та інших ЗМК багато в чому визначає напрям розвитку сучасних літературних мов, є могутнім засобом виховання мовної культури.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження здійснено у межах планової тематики кафедри української мови та загального мовознавства Черкаського державного технологічного університету. Дисертаційна робота пов’язана з науковою програмою Черкаського державного технологічного університету “Особливості мовної комунікації” та з розроблюваною в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка науковою програмою № 01БФ045-10 “Системи масових комунікацій та світовий інформаційний простір”.
Мета дисертаційного дослідження полягає в тому, щоб на основі аналізу газетних текстів з’ясувати комунікативний потенціал мовних стереотипів та їх роль у породженні та сприйманні журналістських творів. Для досягнення цієї мети необхідно було виконати такі завдання:
проаналізувати результати досліджень стереотипів, напрацьовані в соціальній психології, філології та журналістиці;
виявити й систематизувати стереотипні засоби різних мовних рівнів у журналістських творах;
з’ясувати, яким чином стереотипність у доборі лексичних засобів і синтаксичних конструкцій зумовлює стереотипи в композиційній упорядкованості журналістських творів;
визначити основні процеси, з якими пов’язане утворення інноваційних формул, що належать до розряду мовних стереотипів;
експериментально перевірити відповідність змісту регіональних видань інформаційним потребам і стереотипам сприйняття цільової аудиторії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТЕРЕОТИПИ ПОРОДЖЕННЯ ТА СПРИЙМАННЯ ЖУРНАЛІСТСЬКОГО ТВОРУ (на матеріалі газетних текстів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок