Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ВПЛИВУ ЗАБРУДНЕНИХ ЗЛИВОВИХ ВОД З ПОВЕРХНІ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

ОЦІНКА ВПЛИВУ ЗАБРУДНЕНИХ ЗЛИВОВИХ ВОД З ПОВЕРХНІ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

Назва:
ОЦІНКА ВПЛИВУ ЗАБРУДНЕНИХ ЗЛИВОВИХ ВОД З ПОВЕРХНІ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,59 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ
Мостепан Олена Володимирівна
УДК 504.058
ОЦІНКА ВПЛИВУ ЗАБРУДНЕНИХ ЗЛИВОВИХ ВОД
З ПОВЕРХНІ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ НА
НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
Спеціальність 21.06.01-екологічна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Гриценко Анатолій Володимирович,
арківський національний автомобільно-дорожній університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри екології та хімії
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Єременко Євген Васильович,
Український науково-дослідний інститут
кологічних проблем Міністерства охорони навколишнього природного середовища України,
завідувач лабораторії гідравлічних та гідрологічних досліджень
кандидат технічних наук
Гринь Світлана Олександрівна,
Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри хімічної техніки та промислової екології
Провідна установа: Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться "__24___" ______грудня________ 2004 р. о ____1400____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .812.01 в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем за адресою: 61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського науково-дослідного іинституту екологічних проблем (61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6).
Автореферат розісланий "__23___" _____листопада_______ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жуковський Т. Ф.


1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед значної кількості джерел забруднення довкілля істотну небезпеку являють зливові води, що утворюються внаслідок випадіння атмосферних опадів на поверхню урбанізованих територій. Оскільки планування сучасних міських територій передбачає організоване відведення зливових вод шляхом направлення їх до дощоприймачів, розташованих уздовж бордюрного каменю автомобільних доріг, це обумовлює необхідність вивчення впливу саме зливових вод з поверхні автомобільних доріг.
Дослідженням оцінки впливу зливових вод на довкілля приділялась увага в багатьох організаціях країн СНД, а саме в інститутах: Московському інженерному проектному інституті (м. Москва); Московському автомобільно-дорожньому інституті (м. Москва); Київському автомобільно-дорожньому інституті (м. Київ); Українському державному науково-дослідному інституті “УкрВОДГЕО” (м. Харків), Українському проектному науково-дослідному інституті “УкркомунНДІпроект” (м. Харків), Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем (м. Харків). При наявності методик, керівництв та правил з проектування автомобільних доріг в області вивчення забруднення зливовими водами довкілля, вплив зливових вод з поверхні автомобільних доріг досліджено недостатньо.
Відповідно сучасним вимогам в галузі охорони довкілля, зливові води з урбанізованих територій не можна відносити до категорії умовно чистих вод, їх слід розглядати як істотне джерело забруднення довкілля. Актуальність теми полягає у науковому обґрунтуванні оцінки впливу забруднених зливових вод з поверхні автомобільних доріг, що дозволить забезпечити сталу роботу інфраструктури міст, запобігти забрудненню зливовими водами водних об’єктів, розробити технічні заходи з метою контролю об’ємів скидання зливових вод та поліпшення якості природного середовища.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. В дисертаційній роботі наведено основні результати досліджень, які виконані в межах плану науково-дослідних робіт („Розробка Концепції екологічного оздоровлення басейну р. Сіверський Донець” – договір №54/240600 від 28.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОЦІНКА ВПЛИВУ ЗАБРУДНЕНИХ ЗЛИВОВИХ ВОД З ПОВЕРХНІ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок