Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З СИНДРОМОМ ДІАБЕТИЧНОЇ СТОПИ, УСКЛАДНЕНИМ ГНІЙНО – НЕКРОТИЧНИМ ПРОЦЕСОМ

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З СИНДРОМОМ ДІАБЕТИЧНОЇ СТОПИ, УСКЛАДНЕНИМ ГНІЙНО – НЕКРОТИЧНИМ ПРОЦЕСОМ

Назва:
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З СИНДРОМОМ ДІАБЕТИЧНОЇ СТОПИ, УСКЛАДНЕНИМ ГНІЙНО – НЕКРОТИЧНИМ ПРОЦЕСОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,62 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Академія медичних наук України
Інститут травматології та ортопедії АМН України
САПА СЕРГІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК-617.586-089:616-06-002.4:616.379-008.64
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З СИНДРОМОМ ДІАБЕТИЧНОЇ СТОПИ, УСКЛАДНЕНИМ ГНІЙНО – НЕКРОТИЧНИМ ПРОЦЕСОМ
14.01.21. – травматологія та ортопедія
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті травматології та ортопедії АМН України.
Науковий керівник - доктор медичних наук, професор Міхневич Олег Едуардович, Інститут травматології та ортопедії АМН України, завідуючий відділом патології стопи та складного протезування;
Офіційні опоненти - доктор медичних наук, професор Грицай Микола Павлович, Інститут травматології та ортопедії АМН України, завідуючий відділенням кістково – гнійної хірургії;
доктор медичних наук, професор Самохін Анатолій Вікторович, завідуючий центром ургентної спеціалізованої ортопедо – травматологічної допомоги, м. Київ.
Провідна установа - Науково – дослідний інститут травматології та ортопедії Донецького державного медичного університету ім. М. Горького Міністерства охорони здоров’я України.
Захист відбудеться “_31_”жовтня 2006 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.606.01 при Інституті травматології та ортопедії АМН України (01601, м. Київ, вул. Воровського, 27).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституті травматології та ортопедії АМН України (01601, м.Київ, вул. Воровського, 27).
Автореферат розіслано “15”вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Страфун С.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Діабетична стопа – сукупність анатомо–фізіологічних змін, які охоплюють всі тканини стопи у хворих на цукровий діабет і маніфестуються у вигляді діабетичної мікро- та макроангіопатії, нейропатії та остеоартропатії. Як зазначають дослідники (Даценко Б.М., Бєлов С.Г., Гирка З.Й., 2001; Єфимов А.С., 1998; Зелинський Б.А., 1996), цукровий діабет та його ускладнення за своїм медико–соціальним значенням займають третє місце в світі після серцево–судинних та онкологічних захворювань. Кількість зареєстрованих хворих на цукровий діабет в Україні на сьогоднішній день складає більш ніж 1 млн. осіб. Справжнє число хворих, на думку вчених, в 4 – 5 разів більше, ніж кількість офіційно зареєстрованих при зверненні. Крім того, рівень захворюванності діабетом щорічно збільшується на 5 – 6%. Близько 25 – 30% хворим на цукровий діабет вперше дане захворювання діагностують в хірургічному стаціонарі, куди вони звертаються з приводу виникнення осередків гнійного ураження стопи.
На думку фахівців (Светухин А.М., Прокудина М.В., 1998; Федоренко В.П., 1999), порушення вуглеводного обміну у 65% – 82% хворих на цукровий діабет призводить до виникнення діабетичної ангіопатії та нейропатії, з переважною маніфестацією захворювання саме в області стоп, що створює передумови для розвитку гнійно–некротичного процесу. Летальність при виникненні гнійних ускладнень в області нижніх кінцівок у хворих на діабет сягає 22% – 38%, і значно зростає в старшій віковій групі.
Беручи до уваги отримані результати досліджень (Іващенко В.В., 1989; Корпачов В.В., 1998; Люлько Й.В., 2001), з’ясовано, що у 84% – 92% хворих з синдромом діабетичної стопи деструктивний процес первинно локалізується в межах стопи. Але, незважаючи на це, обсяг оперативного втручання, що застосовують для ліквідації гнійного осередку, в 21% – 34% випадках, полягає у високій ампутації кінцівки, причому, в більшості випадків, без достатнього обгрунтування обраного рівня ампутації. Крім того, лікування діабету вимагає значних матеріальних витрат: як прямих, до яких належать вартість відвідувань поліклінік, лабораторного забезпечення, госпіталізації, медичних препаратів, обладнання, лікування ускладнень, відвідування хворих дома, так і непрямих витрат, таких як виплати по непрацездатності, реабілітаційне лікування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З СИНДРОМОМ ДІАБЕТИЧНОЇ СТОПИ, УСКЛАДНЕНИМ ГНІЙНО – НЕКРОТИЧНИМ ПРОЦЕСОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок