Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> самотність людини як проблема сучасної європейської філософії

самотність людини як проблема сучасної європейської філософії

Назва:
самотність людини як проблема сучасної європейської філософії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,51 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ФЛЬОРКО ЛІЛІЯ ЯРОСЛАВІВНА
УДК 1(091)(4+477) "XVIII-XIX":178.8
самотність людини як проблема сучасної європейської філософії
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
ЛЬВІВ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Кашуба Марія Василівна,
професор кафедри філософії
Львівського національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Мовчан Віра Серафимівна,
професор кафедри філософії
Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка
кандидат філософських наук, доцент
Скринник Зоя Едуардівна,
завідувач кафедри суспільних наук
Львівського банківського інституту Національного банку України
Провідна установа Центр гуманітарної освіти НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться 19 квітня 2006 року об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано 16 березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02
кандидат філософських наук, доцент О. Б.Сінькевич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Самотність є характеристикою буття людини, що вказує на її природну окремішність і виражена незреалізованим прагненням єднання з „іншим” та прагненням ствердити власну самодостатність. Феномен самотності актуалізується в багатоманітності своїх форм і проявів через низку екологічних, економічних, політичних і культурних факторів, які продукують у людини соціальну, культурну, міжособистісну відчуженість, почуття покинутості та непотрібності. Передовсім це такі фактори як бідність, безробіття, еміграція, насильство, сирітство, а також новітні системи зв’язку, інформаційний бум. Проблему самотності загострюють й інші чинники, які вносять дискомфорт у буття людини, одним із яких є для індивіда необхідність бути вплетеним у різноманітні соціальні підструктури, що вимагають від нього зміни власного стилю поведінки, форми спілкування та пристосування до „загальноприйнятих” у соціальній групі чи сфері життєдіяльності стандартів, до зміни соціальної ролі тощо. На ці процеси накладаються високі темпи сучасного життя в усіх сферах життєдіяльності людей, тому місце глибинних духовно-емоційних стосунків посідають функціонально-рольові, які стають для особи певним психологічним захистом від чуттєво-емоційного перенавантаження. Так підвищується раціонально-доцільне спілкування на шкоду глибинно-емоційному. Актуалізує проблему самотності і той факт, що в сучасну епоху в комунікативній сфері раціоналізований обмін інформацією став панівним, тоді як емоційна взаємодія відтіснена на другий план. Рольове спілкування, мобілізуючи увагу та волю на нав’язуванні широких міжособистісних контактів та на розв’язання ділових проблем, водночас позбавляє спілкування моральної та духовно-душевної глибини, які є основою власної самототожності кожної особи. Доба Постмодерну, разом із активізацією цивілізаційних процесів та вестерналізацією культури, загострює відчуття відчуженості та власної марнотності, позбавляє духовності, що веде до внутрішньої спустошеності й самотності, яка може стати для людини навіть поштовхом до самогубства. Загострені специфікою сучасної доби почуття покинутості, непотрібності, відчуженості і ставлять на часі проблему самотності. Завданням для кожної людини стає не просто навчитись жити у суспільстві, але й гармонізувати стосунки з іншими людьми й головне досягти гармонії свого внутрішнього світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: самотність людини як проблема сучасної європейської філософії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок