Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНКУРЕНТНІ ПЕРЕВАГИ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЇЇ ІНТЕГРАЦІЇ ДО СВІТОВОГО РИНКУ КАПІТАЛУ

КОНКУРЕНТНІ ПЕРЕВАГИ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЇЇ ІНТЕГРАЦІЇ ДО СВІТОВОГО РИНКУ КАПІТАЛУ

Назва:
КОНКУРЕНТНІ ПЕРЕВАГИ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЇЇ ІНТЕГРАЦІЇ ДО СВІТОВОГО РИНКУ КАПІТАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,20 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Борисова Світлана Євгенівна
УДК 339.13 : 332(043.3)
КОНКУРЕНТНІ ПЕРЕВАГИ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЇЇ ІНТЕГРАЦІЇ ДО СВІТОВОГО РИНКУ КАПІТАЛУ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство
і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів Донбаської державної машинобудівної академії Міністерства освіти і науки України (м. Краматорськ)
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Макогон Юрій Володимирович,
Донецький національний університет МОН України,
завідувач кафедри міжнародної економіки.
 
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Гаврилюк Олег Вікторович, Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, провідний науковий співробітник;
кандидат економічних наук Волощенко Лариса Михайлівна, Донецький державний університет управління МОН України, доцент кафедри фінансів.
 
Провідна установа – Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародної економіки.
Захист відбудеться “28” березня 2006 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.051.03 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, ауд. 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “22” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.е.н., доцент С.П.Калініна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Відмінною рисою сучасного етапу розвитку світового господарства є міжнародна економічна інтеграція, що стала засобом прискореного розвитку національних економік. Головною рушійною силою інтеграційних процесів з кінця 90-х років минулого століття став ринок капіталів.
На даному етапі розвитку економіки абсолютна більшість країн світу мають стабільне перевищення міжнародних обов’язків над активами. В багатьох країнах, у тому числі в Україні, сформувались економіки з хронічними платіжними дефіцитами, з недостатністю національних заощаджень для здійснення внутрішніх інвестицій, реформування економіки, виконання зобов’язань за зовнішніми позиками.
Український ринок капіталів розглядається як сегмент світового ринку капіталу, що формується, який покликаний акумулювати і перерозподіляти внутрішні і зовнішні фінансові ресурси, забезпечувати інвесторам збереження їх коштів і отримання доходу, спрямовувати потік капіталів в реальну економіку.
Розвиток світового ринку капіталів стимулюється посиленням нерівномірності його розподілу між країнами, залежно від рівня конкурентоспроможності останніх. Актуальність поглибленого вивчення конкурентних переваг як важеля міжнародного руху капіталів обумовлена інтенсифікацією процесу глобалізації і інтеграції ринків капіталів, фундаментальними змінами в цій області у зв’язку з лібералізацією останнього, розвитком відповідної інфраструктури на базі сучасних інтернет-технологій, зростанням ролі міжнародних фінансів у світовому розвитку. Вона обумовлена також тією обставиною, що українські державні і корпоративні емітенти вийшли на міжнародні ринки капіталів, нерезиденти активізуються на українському ринку тощо.
В економічній літературі велика увага приділяється розгляду проблем інтеграційної взаємодії на національному та регіональному рівні. Дослідженню проблеми участі національних економік у світовому господарстві присвячені роботи В.Андрійчука, О.Гаврилюка, М.Гонака, Б.Данілішина, Ю.Макогона, С.Писаренко, Є.Савельєва, Л.Чернюк, О.Чмир, М.Чумаченка. Вагомий внесок у дослідження питань міжнародної економічної інтеграції внесли вітчизняні та зарубіжні вчені В.Будкін, І.Бураковський, Д.Вайцнер, В.Геєць, Б.Губський, В.Євстигнєєв, О.Журавська, Д.Лук’яненко, Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОНКУРЕНТНІ ПЕРЕВАГИ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЇЇ ІНТЕГРАЦІЇ ДО СВІТОВОГО РИНКУ КАПІТАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок