Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЧИЩЕННЯ ГАЗІВ ВІД КОМПОЗИЦІЙНИХ ДОМІШОК

ОЧИЩЕННЯ ГАЗІВ ВІД КОМПОЗИЦІЙНИХ ДОМІШОК

Назва:
ОЧИЩЕННЯ ГАЗІВ ВІД КОМПОЗИЦІЙНИХ ДОМІШОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,42 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Добровольський Микола Петрович
УДК 621.928.9
ОЧИЩЕННЯ ГАЗІВ ВІД КОМПОЗИЦІЙНИХ ДОМІШОК
Спеціальність: 05.23.03 – Вентиляція, освітлення і теплогазопостачання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Шушляков Олександр Васильович,
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Соколов Володимир Ілліч,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, декан механічного факультету
кандидат технічних наук
Жуковський Тимофій Федорович, Український науково-дослідний інститут екологічних проблем, заступник директора з наукової роботи
Провідна установа: Київський національний університет будівництва та архітектури
Захист відбудеться „21” березня 2007 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.03 в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури (61002, м. Харків, вул. Сумська, 40).
Автореферат розісланий „16” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колотило М.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Атмосферне повітря містить різні забруднюючі речовини, які відрізняються властивостями і агрегатним станом і утворюють композиційні домішки (КД). Для зниження забрудненості атмосферного повітря вентиляційними і технологічними відпрацьованими газами перед викидом в атмосферу їх слід очищати. У зв'язку з тим, що частка забруднюючих речовин все ж таки потрапляє в атмосферу, при подачі повітря в приміщення його необхідно очищати. Для цього системи вентиляції і кондиціонування повітря оснащуються пристроями для затримання, як правило, зважених домішок, які містяться у повітрі. В окремих випадках для затримання КД мікроорганічного походження використовуються фільтри-адсорбенти.
Приміщення спеціального призначення з правильно побудованою системою фільтрації і подачі очищеного повітря дозволяють забезпечити безпеку технології консервації різних продуктів.
Система вентиляції для приміщень спеціального призначення повинна подавати очищене повітря для підтримки заданого рівня чистоти в них, тобто повинна забезпечувати нормативні вимоги по гранично допустимому числу колонієобразующих одиниць (КУО) і гранично допустимому числу інших частинок різного розміру в 1 м3 повітря.
На сьогоднішній день ця проблема вирішується різними методами (фільтрація, радіаційна стерилізація, хімічна стерилізація, стерилізація УФ-промінням, фотокаталітичне очищення повітря і т.д.). При використанні цих методів порушується хімічний склад і параметри повітря, або не забезпечується безперервність очищення. Відомі сучасні способи і методи очищення повітря не дозволяють забезпечити ці умови, оскільки відсутнє таке обладнання, що указує на необхідність розробки методу постійного високоефективного очищення повітря від КД позбавленого недоліків наявних способів і методів.
Актуальність теми дисертаційної роботи підтверджується ще і тим, що результатом дослідження є розробка обладнання, яке дозволяє понизити зміст КД, в повітрі, що очищається, не порушуючи його склад і параметри в спеціальних приміщеннях різних галузей промисловості.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до програми “Збереження навколишнього середовища та сталий розвиток”. Тема дисертаційної роботи відповідає прийнятому Закону України “Про основні напрями розвитку науки і техніки до 2004 року”, а також Закону України від 11.07.2001 р. №2623- “Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки до 2006 року”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОЧИЩЕННЯ ГАЗІВ ВІД КОМПОЗИЦІЙНИХ ДОМІШОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок