Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНЯ МОДИФІКАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІСТОРІОСОФІЇ В ПРОЗІ УЛАСА САМЧУКА

ХУДОЖНЯ МОДИФІКАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІСТОРІОСОФІЇ В ПРОЗІ УЛАСА САМЧУКА

Назва:
ХУДОЖНЯ МОДИФІКАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІСТОРІОСОФІЇ В ПРОЗІ УЛАСА САМЧУКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
46,09 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
 
РУСНАК ІРИНА ЄВГЕНІЇВНА
 
УДК 820.161.2(092)
ХУДОЖНЯ МОДИФІКАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІСТОРІОСОФІЇ
В ПРОЗІ УЛАСА САМЧУКА
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури та журналістики Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант – доктор філологічних наук, професор
Клочек Григорій Дмитрович,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
ректор, завідувач кафедри української
літератури та журналістики.
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
Гуляк Анатолій Борисович, Київський національний
університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри
новітньої української літератури Інституту філології;
доктор філологічних наук, професор
Турган Ольга Дмитрівна,
Запорізький державний медичний університет,
завідувач кафедри культурології та українознавства;

доктор філологічних наук, професор
Мейзерська Тетяна Северинівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д. Ушинського,
завідувач кафедри української філології.
Захист відбудеться вересня 2007 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.
Автореферат розісланий „___” _________ 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради Ткаченко Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Тяжіння до художньої, ірраціонально-інтуїтивної виразності вродовж тривалого часу було чи не визначальною ознакою вітчизняної історіософської традиції. Український світогляд, пов’язаний з особливим осяганням світу, історії, не схилявся до абстрактного, відірваного від життя типу розумування. Усі найважливіші чинники світоуявлення органічно впліталися в тканину художньої культури, тому їхній розвиток виходив за межі логіки, характерної для раціонально сформованих світоглядних систем. У XX столітті така духовна традиція набула ще більшого значення, оскільки українці залишалися бездержавною нацією, а відтак не мали сприятливих політичних умов для професійного філософування. Більшість оригінальних ідей і думок оприявнювалася опосередковано, в контексті різних форм культури, зокрема художньої літератури. Тому зрозуміти українську історіософію новітньої доби в її глибинній сутності можна лише через адекватне прочитання спадщини видатних українських митців.
Особливе значення для сучасних дослідників мають твори письменників-емігрантів, чия творчість була закорінена в національному ґрунті. Із часу видання спадщини Уласа Самчука в незалежній Україні він входив у свідомість сучасного українця як „образотворець „времени лютого” (Г. КостюкКостюк Г.), „ГомерГомер ХХ століття” (С. ПінчукПінчук С.), а за власним спостереженням письменника – як „літописець українського простору”. Згодом емоційна хвиля захоплення поступилася місцем стриманому осмисленню його як прозаїка-традиціоналіста. Міцно пов’язаний із національною традицією митець тяжів до застарілих і зужитих, з модерністської позиції, поетикальних засобів. Справді, архітектоніка Самчукових романів доволі усталена; письменник виглядає консерватором на тлі тотального наступу на традиційні етичні й естетичні цінності. Однак уже в ранній прозі йому вдалося органічно поєднати епічну статику з динамізмом форми, психологічним заглибленням у внутрішній світ людини, традиційну сільську тематику – з інтелектуалізмом і філософським осмисленням проблем буття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: ХУДОЖНЯ МОДИФІКАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІСТОРІОСОФІЇ В ПРОЗІ УЛАСА САМЧУКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок