Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АГАРИКОЇДНІ ГРИБИ ЛІСІВ УКРАЇНСЬКОГО РОЗТОЧЧЯ

АГАРИКОЇДНІ ГРИБИ ЛІСІВ УКРАЇНСЬКОГО РОЗТОЧЧЯ

Назва:
АГАРИКОЇДНІ ГРИБИ ЛІСІВ УКРАЇНСЬКОГО РОЗТОЧЧЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,82 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БАЗЮК
Ірина Василівна
УДК 582.284 (477.83)
АГАРИКОЇДНІ ГРИБИ ЛІСІВ УКРАЇНСЬКОГО РОЗТОЧЧЯ
06.03.03 – лісознавство і лісівництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Львів - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі лісівництва Українського державного лісотехнічного університету Міністерства освіти і науки
Науковий керівник: доктор біологічних наук
Гелюта Василь Петрович,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Цилюрик Анатолій Васильович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри захисту лісу
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
Слободян Ярослав Миколайович,
Український науково-дослідний інститут гірського лісівництва ім. П.С. Пастернака, завідувач лабораторії захисту лісу і мисливствознавства
Провідна установа: Інститут екології Карпат НАН України, відділ охорони природних екосистем, м. Львів
Захист відбудеться “15травня 2003 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.072.02 в Українському державному лісотехнічному університеті за адресою: 79057, м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 103, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного лісотехнічного університету за адресою: 79057, м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 101.
Автореферат розісланий “14” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.Р. Третяк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Агарикоїдні гриби (порядок Agaricales s.l., клас Basidiomycetes) є важливою складовою частиною гетеротрофного блоку наземних біоценозів. Багато видів грибів цієї групи утворюють мікоризу з різними породами дерев і кущів. Відомі також і паразити (переважно деревних і чагарникових порід), що завдають значної шкоди лісовому господарству. Сюди ж належать і численні цінні їстівні види, плодові тіла яких багаті білками, вітамі-нами та мікроелементами і широко використовуються населенням, а також лікарські та отруйні гриби. Серед макроміцетів є рідкісні види, 30 з яких занесені до Червоної книги України (1996). Отже, вивчення агарикоїдних базидіоміцетів становить як науковий, так і практичний та природоохоронний інтерес.
Територію України в цілому можна вважати відносно добре вивченою в мікологічному плані, в тому числі і стосовно грибів порядку Agaricales s.l. Однак, майже не обстеженими залишилися деякі регіони, насамперед Українське Розточчя, яке ми визначили як район наших досліджень. Тут зовсім не вивчене питання поширення грибів у різних типах лісових рослинних угруповань, не з’ясований вплив лісогосподарських заходів на видовий склад і особливості плодоношення грибів. Тому, з огляду на сучасні завдання охорони біорізноманітності лісових природних комплексів, такі лісівничо-мікологічні дослідження є безперечно актуальними і потрібними для організації раціонального ведення лісового господарства.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в рамках ведення “Літопису природи” природного заповідника “Розточчя” та комплексної планової теми кафедри лісівництва Українського державного лісотехнічного університету “Еколого-популяційна структура соснових і букових лісів заходу України та охорона і раціональне використання їх генофонду” (№ держ. реєстрації 0194 U 038084).
Мета та завдання досліджень. Мета роботи – виявити закономірності поширення агарикоїдних грибів лісових насаджень Українського Розточчя, вивчити їх видовий склад та сезонну динаміку плодоношення, розробити рекомендації щодо охорони грибів у регіоні. Для її досягнення були визначені такі завдання:
· встановити видовий склад грибів порядку Agaricales s.l. на вказаній території, провести його систематичний, екологічний та географічний аналізи, визначити регіональну специфіку видового складу у порівнянні з іншими мікофлорами України і Польського Розточчя, скласти конспект мікофлори та карти поширення рідкісних агарикоїдних базидіоміцетів Українського Розточчя;
· вивчити закономірності поширення видів агарикоїдних грибів в основних типах рослинних угруповань району досліджень;
· проаналізувати вплив лісогосподарських заходів на видовий склад і плодоношення грибів;
· вивчити видовий склад агарикоїдних базидіоміцетів природоохоронних об’єктів та оцінити його репрезентативність відносно регіону в цілому;
· розробити наукові основи та практичні рекомендації щодо раціонального використання та охорони грибів у регіоні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АГАРИКОЇДНІ ГРИБИ ЛІСІВ УКРАЇНСЬКОГО РОЗТОЧЧЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок