Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Феномен страху: соціокультурні репрезентації

Феномен страху: соціокультурні репрезентації

Назва:
Феномен страху: соціокультурні репрезентації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,44 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
 
КУХАРСЬКИЙ СТАНІСЛАВ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК [141.310.8+130.2](043.3)
 
Феномен страху: соціокультурні репрезентації
09.00.04. – філософська антропологія і філософія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському Національному університеті
імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, доцент
Панков Георгій Дмитрійович,
Харківський Національний університет
імені В.Н. Каразіна, доцент кафедри
теорії культури і філософії науки
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Газнюк Лідія Михайлівна,
Харківська державна академія фізичної культури,
завідувач кафедри гуманітарних дисциплін
кандидат філософських наук, доцент
Ніколов Павло Олегович,
Харківський державний університет мистецтв
ім. І.П. Котляревського
доцент кафедри природознавчих наук
Захист відбудеться 12 березня 2008 р. о 15.15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.06 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. II-49.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній Науковій бібліотеці Харківського Національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою:
61077, м. Харків, площа Свободи, 4
Автореферат розіслано “ 12 ” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Українець Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Страх є одним з універсальних властивостей людини як біологічного виду і як істоти розумної, наділеної свідомістю і волею. Ця універсальність повинна була б зробити проблему страху однією з розповсюджених тем наукового і релігійно-філософського пізнання. Однак у дійсності проблематика тривожних станів (радикальним вираженням яких і є страх) протягом усієї людської історії витіснялася на периферію.
Проблема страху ігнорувалася, розглядалася як негативна, асоціальна реакція на зовнішні виклики і/чи направлялася в соціально прийнятне русло, що також фактично відсувало її на другий план при зверненні до будь-яких тем, пов'язаних з антропологічною проблематикою. Лише в деякі епохи проблема страху ставала предметом філософської, літературно-художньої й іншої рефлексії.
Дані епохи можна позначити як час згасання культур і наростання індивідуалізму. Західна цивілізація підходить до цього етапу вже на порозі Нового часу, однак повною мірою інфляція звичних цінностей, що веде до втрати почуття безпеки, настає в XIX столітті, коли страх стає фактом політичного і філософського життя. У XX столітті страх перетворюється з “надбання” деяких у факт життя більшості населення найбільш розвинених країн світу, а з початку XXI постійно розглядається як проблема, з якою необхідно навчитися жити.
Цей страх породжується не тільки тероризмом, війнами, погрозою глобальних катастроф чи процесами соціально-економічної глобалізації, але необхідністю переосмислення місця людини у світі, її взаємин із соціумом в умовах невизначеності цінностей, норм, стандартів. Вибір людини, що живе за подвійними (і більш) стандартами, виявляється занадто широким. Його непередбачуваність (більш ніж вказівки влади чи імперативи економіко-технологічних структур) породжує тривогу, що втілюється в численних страхах.
Виявлення причин страхів, їх соціокультурних і філософсько-антропологічних репрезентацій уможливлює якщо не масову “соціальну терапію”, то вживання ситуативних заходів, що врегульовують “мікрокризи” антропологічного характеру.
Зв'язок дослідження з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження здійснювалося в контексті планової проблематики кафедри теорії культури і філософії науки ХНУ. Зокрема воно пов'язано з дослідницькою темою “Концепція цілісності: проблема духовності в науці і культурі” (д./р. UA № 01008737)”.
Метою дисертації є аналіз змісту і закономірностей еволюції основних форм страхів у залежності від соціокультурних настанов і антропологічних уявлень епохи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Феномен страху: соціокультурні репрезентації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок