Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВАРІАНТНІСТЬ ТА ЇЇ КОМПОЗИЦІЙНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ (на прикладі інструментальної музики українських і російських композиторів 70-90 рр. ХХ ст.)

ВАРІАНТНІСТЬ ТА ЇЇ КОМПОЗИЦІЙНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ (на прикладі інструментальної музики українських і російських композиторів 70-90 рр. ХХ ст.)

Назва:
ВАРІАНТНІСТЬ ТА ЇЇ КОМПОЗИЦІЙНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ (на прикладі інструментальної музики українських і російських композиторів 70-90 рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,48 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО
Верба Оксана Олександрівна
УДК 781.5.081/082+785(477)(470)
ВАРІАНТНІСТЬ ТА ЇЇ КОМПОЗИЦІЙНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ
(на прикладі інструментальної музики
українських і російських композиторів 70-90 рр. ХХ ст.)
Спеціальність 17.00.03 – музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського Міністерства культури і мистецтв України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Москаленко Віктор Григорович, Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського, професор кафедри теорії музики
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор Кияновська Любов Олександрівна,
Львівська державна музична академія ім. М.В. Лисенка, завідувач кафедри історії музики
кандидат мистецтвознавства, доцент
Шаповалова Людмила Володимирівна, Харківський державний інститут мистецтв ім. І.П. Котляревського, доцент кафедри теорії музики
Провідна установа: Одеська державна музична академія ім. А.В. Нежданової, кафедра теорії музики та композиції, Міністерство культури і мистецтв України, м. Одеса
Захист відбудеться “27” “листопада” 2002 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського за адресою: 01001, Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11,
2-й поверх, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського за адресою: 01001, Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11.
Автореферат розісланий "16" "жовтня" 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства Коханик М.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна композиторська практика поставила перед теоретичним музикознавством складне завдання осмислення нових явищ у формотворчому процесі. Активні зміни в музичній мові, від властивостей музичного звука до організації художнього цілого – музичного твору, висувають проблему подальшої розробки категорій, що описують музичні новації і відбивають їх специфіку. До фундаментальних належать композиційна техніка письма, музична тема, музичний синтаксис, музична форма і драматургія, принципи формотворення тощо.
Дисертація присвячена дослідженню одного з найпоширеніших, але недостатньо вивчених явищ сучасної музики – варіантності в її різноманітних функціональних проявах.
Проблема варіантності в теоретичному музикознавстві зазвичай розглядається у межах спорідненого до неї явища – варіаційності. З питань варіаційності існує достатньо великий обсяг науково-методичної літератури, котра переважно орієнтована на класико-романтичну традицію музичної творчості. Утім, теорія варіантності, як усталена система зі своїми принципами формотворення, ще не сформована. Не розроблена також концепція варіантності у сучасній музиці.
Розвиток музичної практики ХХ ст. потребує дослідження варіантності з урахуванням нових тенденцій у техніці композиції, принципах формотворення, функціях та організації музичного тематизму.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано відповідно до тематичного плану наукових досліджень та дисертаційних робіт кафедри теорії музики Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, узгоджена з “Перспективним тематичним планом науково-дослідної діяльності НМАУ 2001-2006” і відповідає темі № “Музичне мислення: історія та теорія”. Робота здійснена за тематичним планом науково-дослідної роботи кафедри теорії музики та фортепіано Харківської державної академії культури.
Об’єктом дослідження є сучасна музична композиція, процеси формотворення в музиці композиторів другої половини ХХ ст.
Предмет дослідження специфічні властивості варіантності як техніки композиторського письма, як принципу тематичного розвитку в сучасній музичній композиції, а також варіантна форма як типова композиційна структура.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВАРІАНТНІСТЬ ТА ЇЇ КОМПОЗИЦІЙНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ (на прикладі інструментальної музики українських і російських композиторів 70-90 рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок