Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА В УКРАЇНІ: ЕКОЛОГО-СОЦІАЛЬНІ УМОВИ РЕАЛІЗАЦІЇ В ІСТОРИЧНОМУ КОНТЕКСТІ (90-і рр. ХХ ст. – 2005 р.)

ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА В УКРАЇНІ: ЕКОЛОГО-СОЦІАЛЬНІ УМОВИ РЕАЛІЗАЦІЇ В ІСТОРИЧНОМУ КОНТЕКСТІ (90-і рр. ХХ ст. – 2005 р.)

Назва:
ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА В УКРАЇНІ: ЕКОЛОГО-СОЦІАЛЬНІ УМОВИ РЕАЛІЗАЦІЇ В ІСТОРИЧНОМУ КОНТЕКСТІ (90-і рр. ХХ ст. – 2005 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,06 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля
Болотських Михайло Васильович
УДК 94(477):349.4:631.95+364.6 “1990/2005”
ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА В УКРАЇНІ: ЕКОЛОГО-СОЦІАЛЬНІ УМОВИ РЕАЛІЗАЦІЇ В ІСТОРИЧНОМУ КОНТЕКСТІ
(90-і рр. ХХ ст. – 2005 р.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | доктор історичних наук, професор
Михайлюк Віталій Павлович,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля,
завідувач кафедри всесвітньої історії
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Каденюк Олександр Степанович,
Подільський державний аграрно-технічний університет, завідувач кафедри історії,
соціології і політології
кандидат історичних наук, доцент
Коломієць Сергій Сергійович,
Національний аграрний університет, завідувач кафедри історії України
Провідна установа: | Чернігівський державний педагогічний університет ім.Т.Г.Шевченка, кафедра історії України, Міністерство освіти і науки України, м.Чернігів
Захист відбудеться 27.06.2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв.Молодіжний, 20 а, корпус І, аудиторія 241.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (91034, м.Луганськ, кв.Молодіжний, 20 а)
 
Автореферат розіслано 25.05.2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Довжук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. Безпека країни, життєдіяльність, добробут, здоров'я людей залежать не тільки від характеру державного устрою, політики певного уряду, розвитку народного господарства, а й від екологічної ситуації, тобто від гармонійності та оптимальності взаємовідносин у багатоплановій системі “суспільство - природа”. На зламі ХХ-ХХІ століть виникли певні чинники прояву екологічної катастрофи, що поставила під загрозу існування людини як біологічної істоти. Особливо це стосується України, молодої незалежної держави, яка, по-перше, проголосила у своїй Конституції 1996 р. найвищою соціальною цінністю саме людину; по-друге, переживає наслідки найбільшої у світі техногенної Чорнобильської катастрофи.
Еколого-соціальна ситуація, таким чином, зумовлюється обставинами як природного характеру, так і діяльністю суспільства у виробничій сфері. На її стан впливає державна екологічна політика — складова частина соціально-економічної та науково-технічної політики суспільства і держави, що спрямована на охорону навколишнього середовища, раціональне використання та відновлення природних ресурсів, зберігання і розвиток довкілля для забезпечення нормальної життєдіяльності й екологічної безпеки сучасних і майбутніх поколінь. Її здійснення пов'язане з обмеженнями у розвитку природних і суспільних територіальних систем на всіх рівнях – від глобального до локального.
Багатоплановою є екологічна функція аграрної політики. Вона спрямована на: а) припинення деекологізації сільськогосподарського виробництва і ліквідацію надміру шкідливих наслідків, нанесених галузі внаслідок недопустимо тривалого нехтування вимогами охорони навколишнього середовища, особливо в частині охорони грунтів, припинення ерозійних процесів, хімічних забруднень; б) забезпечення збільшення обсягів екологічно чистої сільськогосподарської продукції.
Екологічна функція аграрної політики своєрідно виявляється в процесі здійснення земельної реформи, основою якої є утвердження різних форм власності та господарювання на принципах ринкової економіки.
Зміни у правовому становищі громадян, які стали господарями земельних ділянок, аналізує соціальна екологія, що досліджує суспільно-історичні взаємовідносини людини і природного середовища в аспекті закономірностей становлення і розвитку суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА В УКРАЇНІ: ЕКОЛОГО-СОЦІАЛЬНІ УМОВИ РЕАЛІЗАЦІЇ В ІСТОРИЧНОМУ КОНТЕКСТІ (90-і рр. ХХ ст. – 2005 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок