Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ПУХЛИНИ КІСТОК З ВИКОРИСТАННЯМ КЕРАМІЧНИХ ІМПЛАНТАТІВ НА ОСНОВІ ГІДРОКСИЛАПАТИТУ ТА ТРИКАЛЬЦІЙФОСФАТУ (клініко-експериментальне дослідження)

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ПУХЛИНИ КІСТОК З ВИКОРИСТАННЯМ КЕРАМІЧНИХ ІМПЛАНТАТІВ НА ОСНОВІ ГІДРОКСИЛАПАТИТУ ТА ТРИКАЛЬЦІЙФОСФАТУ (клініко-експериментальне дослідження)

Назва:
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ПУХЛИНИ КІСТОК З ВИКОРИСТАННЯМ КЕРАМІЧНИХ ІМПЛАНТАТІВ НА ОСНОВІ ГІДРОКСИЛАПАТИТУ ТА ТРИКАЛЬЦІЙФОСФАТУ (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,82 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ, ОНКОЛОГІЇ І
РАДІОБІОЛОГІЇ ім. Р.Є.КАВЕЦЬКОГО
ПРОЦЕНКО ВОЛОДИМИР ВІКТОРОВИЧ
УДК: 616.71-006-089.844
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ПУХЛИНИ КІСТОК
З ВИКОРИСТАННЯМ КЕРАМІЧНИХ ІМПЛАНТАТІВ НА ОСНОВІ
ГІДРОКСИЛАПАТИТУ ТА ТРИКАЛЬЦІЙФОСФАТУ
(клініко-експериментальне дослідження)
14.01.07 - онкологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті онкології та радіології МОЗ України.
Науковий керівник - заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор
Толстоп'ятов Борислав Оксентійович
Український науково-дослідний інститут
онкології та радіології МОЗ України,
завідувач науково-дослідного відділення
пухлин опорно-рухового апарату
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, професор
М'ясоєдов Дмитро Володимирович,
Київська медична академія післядипломної
освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України,
завідувач кафедри онкології
 
- доктор медичних наук, професор
Шляховенко Володимир Олексійович,
Інститут експериментальної патології,
онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького
НАН України, завідувач відділу ензимології
Провідна установа - Національний медичний універсітет
ім. О.О.Богомольця МОЗ України,
кафедра онкології, м.Київ.
Захист відбудеться 25 жовтня 2000 року о 15 годині 00 хвилин
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.155.01 в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького
НАН України (03022,Київ,вул.Васильківська, 45).
З дисертацією можно ознайомитися в бібліотеці ІЄПОР ім. Р.Є.
Кавецького НАН України (03022,Київ,вул.Васильківська, 45).
 
Автореферат розісланий 19 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.м.н. Н.В.Бородай


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Доброякісні пухлини та пухлиноподібні захворювання кісток займають друге місце в світі по частоті зустрічаємості серед патології кісток.
Актуальність проблеми сучасної онкоортопедії полягає в тому, що при неадекватному лікуванні хворих на цю патологію в 50% випадків відбувається злоякісне перетворення.
Основним методом лікування доброякісних пухлин та пухлиноподібних захворювань кісток є хірургічний: видалення пухлини з наступним заповненням кісткового дефекту трансплантатом чи імплантатом.
Використання при кістково-пластичних операціях ауто- та алотрансплантатів має як свої переваги так і недоліки: так аутотрансплантати можливо використовувати у дітей тільки після 5 років, необхідне ще одне оперативне втручання, збільшується час оперативного лікування, а в деяких випадках донорської тканини необхідно у великій кількості (Волков М.В.,1985, Крисюк А.П., Лучко Р.В., 1998). Алотрансплантати в ряді випадків не відповідають технічним можливостям операції (форма, розміри, щільність, біохімічні властивості), вони можуть утримувати в собі накопичені за період життя донорів важкі метали (свинець, кадмій, ртуть), а також радіоактивні ізотопи (Sr, Cs) та можуть бути інфековані внаслідок наявності у донора латентної вірусної інфекції, яка передається реципієнту (вірусний гепатит В,С; СНІД; герпесвірусні інфекції). В деяких випадках їх застосування супроводжується імунологічною реакцією відторгнення трансплантату, результатом чого є розвиток післяопераційних ускладнень, частота яких складає від 12% до 50% (в середньому 20-30%)(Зацепин С.Т.,1984, Корж А.А., Талышинский Р.Р., 1973).
Штучні матеріали, які на даний час використовуються при пластичних операціях на кістках, також не зовсім відповідають вимогам імплантації, зокрема часто спостерігається нагноювання імплантатів, корозія металу та зниження тривких властивостей конструкцій. Перелічені недоліки обумовлюють необхідність подальших пошуків матеріалів, які б поєднували тривкість з біологічною інертністю.
За данними деяких досліджень одним з таких матеріалів є керамічний на основі гідроксилапатиту та трикальційфосфату, імплантати з якого відіграють роль матеріалу, що остеобласти та ферментні системи організму використовують для побудови нової кісткової тканини (Грунтовский Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ПУХЛИНИ КІСТОК З ВИКОРИСТАННЯМ КЕРАМІЧНИХ ІМПЛАНТАТІВ НА ОСНОВІ ГІДРОКСИЛАПАТИТУ ТА ТРИКАЛЬЦІЙФОСФАТУ (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок