Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Навчання писемного англійського професійного мовлення студентів фінансово-економічних спеціальностей

Навчання писемного англійського професійного мовлення студентів фінансово-економічних спеціальностей

Назва:
Навчання писемного англійського професійного мовлення студентів фінансово-економічних спеціальностей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,46 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
KИївський національний лінгвістичний університет
Скуратівська Галина Степанівна
УДК 378.147 = 11
Навчання писемного англійського
професійного мовлення
студентів фінансово-економічних
спеціальностей
Спеціальність 13.00.02 теорія та методика навчання:
германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ –2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії навчання іноземних мов Інституту педагогіки АПН України.


Науковий керівник
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор Плахотник Василь Макарович,
Інститут педагогіки АПН України,
головний науковий співробітник
лабораторії навчання іноземних мов
доктор педагогічних наук, професор Петращук Олена Петрівна,
Київський національний лінгвістичний
університет, завідувач кафедри
англійської філології
кандидат педагогічних наук, професор
Калініна Лариса Вадимівна,
Житомирський педагогічний університет, завідувач кафедри методики викладання
іноземних мов


Провідна установа
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра методики навчання іноземних мов і прикладної лінгвістики, м.Київ
Захист відбудеться 28 травня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 в Київському національному лінгвістичному університеті за адресою 03680 м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (03680 м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73).
Автореферат розісланий 26 квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бігич О.Б.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження зумовлюється тим, що на етапі інтеграції України в європейські економічні, політичні і культурні структури першочергового значення набуває питання підготовки спеціалістів, здатних успішно реалізувати процес співробітництва України з Європою та всім світом. Однією з найважливіших умов розв’язання цього завдання є необхідність озброєння молодих спеціалістів навичками і вміннями професійного спілкування іноземною мовою, передусім англійською. Ця проблема в сучасній лінгводидактиці знайшла висвітлення в багатьох дослідженнях, зокрема в дисертаціях. Різним аспектам професійного іншомовного спілкування студентів у вищих закладах освіти присвячено роботи Т.В.Глазунової (1987), С.С.Коломієць (1994), Л.Б.Котлярової (1989), Е.В.Мірошниченко (1996), Л.І.Морської (2001) та ін.
Незважаючи на певні досягнення, в галузі теорії і практики навчання професійного, зокрема писемного, мовлення залишається ще багато недослідженого. Так, досі остаточно не вирішена проблема співвідношення й поєднання непрофесійного і професійного спрямування, тематики і змісту навчальних матеріалів, які використовуються в курсах іноземних мов вищих закладів освіти. Окремі сфери навчання писемного англійського професійного мовлення залишились поза увагою дослідників і не розроблені в практичному плані. Відсутнє науково обґрунтоване визначення мінімально необхідної кількості навчальних годин, потрібної для належної підготовки молодого спеціаліста, здатного до професійного спілкування із зарубіжними партнерами. В результаті кількість годин у навчальних планах вищих закладів освіти різко коливається, невиправдано скорочується до неприпустимо низького рівня.
Наявні істотні недоліки у визначенні змісту навчання. Зокрема в програмі з ділової іноземної мови для студентів-економістів (1994) навчальна мета зводиться до двох завдань: читати і перекладати тексти суспільно-політичної тематики зі спеціальності та вести бесіди іноземною мовою на побутові, суспільно-політичні теми в межах вивчених лексики і граматики. Про необхідність формування навичок і вмінь писемного англійського професійного мовлення навіть не згадується. Змістом програми передбача-ється робота над фонетичним, лексичним та граматичним аспектами англійської мови, опрацювання узагальнено сформульованих тем економічного спрямування. Аналогічні за змістом і структурою підручники з ділового мовлення, які передбачають розвиток усного спілкування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Навчання писемного англійського професійного мовлення студентів фінансово-економічних спеціальностей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок