Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> механІзм ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ І ПЛАНУВАННЯ ЗАЛУЧЕНня ІНВЕСТИЦІЙ

механІзм ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ І ПЛАНУВАННЯ ЗАЛУЧЕНня ІНВЕСТИЦІЙ

Назва:
механІзм ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ І ПЛАНУВАННЯ ЗАЛУЧЕНня ІНВЕСТИЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,70 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна
УДК 338.242
ФЕДОРЕНКО ІРИНА АНАТОЛІЇВНА
механІзм ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ І ПЛАНУВАННЯ
ЗАЛУЧЕНня ІНВЕСТИЦІЙ
Спеціальність 08.02.03 — "Організація управління, планування і регулювання економікою"
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник— |
доктор економічних наук,
Бабич Дмитро Володимирович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри статистики
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Сивий Володимир Борисович, Харківський бізнес коледж, професор кафедри менеджменту організацій
кандидат економічних наук, доцент
Петренко Любов Іванівна,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра правознавства
Провідна установа— | Донецька державна академія управління, Міністерство освіти і науки України, кафедра менеджменту у невиробничій сфері
Захист відбудеться 29 листопада 2002 р. о 1300 на засіданні спеціалізованої вченої ради, Д 64.051.05 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд. 3-23.
Із дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 29 жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.Ф. Пуртов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Складні соціально-економічні перетворення форми суспільних відносин та розбудова вітчизняної економіки в період незалежності поставили безліч вагомих питань щодо пристосування функцій державного регулювання економічної діяльності на мікро- та макрорівні до вимог соціально орієнтованої ринкової економіки. Еволюція процесу державного регулювання та планування економіки відбувалася за умови кризи промислового та сільськогосподарського виробництва, безробіття, дефіциту державного бюджету. Чи не найвизначнішою причиною більшості кризових тенденцій була саме відмова від державного регулювання ключових напрямків розвитку економічної системи на початковому етапі трансформації економіки України.
Відсутність державного регулювання в напрямку заміни директивного принципу перерозподілу капіталовкладень на державне регулювання та планування залучення інвестицій на ринкових принципах значно підсилило складність трансформації економіки в цілому, для якої достатність інвестицій та відповідність їх якісних параметрів вимогам є визначним чинником державного економічного розвитку.
Узагальнення теоретико-методологічних наукових положень відносно інвестиційної діяльності, які висвітлені в працях М.І. Туган-Барановського, Ю.М. Бажала, Е.Р. Вершеди, І.О. Бланка, П.П. Борщевського, М.С. Герасимчука, А.Ф. Гойка, Б.В. Губського, С.І. Дорогунцова, І.І. Д’яконової, В.Е. Коломойцева, І.І. Лукінова, А.А. Пересади, В. Бернса, Т. Коупленда, У. Шарпа та ін. а дають змогу підкреслити важливість інвестицій в процесі розвитку економічної системи в цілому.
З іншого боку, державне регулювання процесу залучення інвестицій має базуватися перш за все на потенційних можливостях об’єктів, їх інвестицій привабливості, оскільки інвестиційна діяльність за умови ринку здійснюється виключно на принципах самовизначення суб’єктів щодо об’єктів, форм, методів та термінів інвестування. Питанням привабливості об’єктів для інвестицій присвячено праці вітчизняних та зарубіжних вчених, серед яких слід зазначити О.Г. Величка, О.Б. Ідрісову, М.Н. Крейніну, С.І. Прилипка Н.О. Русака, Г.В. Савицьку, В.П. Савчука, Р.С. Сайфуліна, А.Д. Шеремета та деяких інших.
Не менш важливим напрямком державного регулювання та планування залучення інвестицій є створення дієвого комплексу механізмів із метою вдосконалення ефективності поглинання їх економікою, збільшення корисного економічного та соціального ефектів від залучення вітчизняних та іноземних інвестицій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: механІзм ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ І ПЛАНУВАННЯ ЗАЛУЧЕНня ІНВЕСТИЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок