Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ВЕЛИКОЇ КОМПАНІЇ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ВЕЛИКОЇ КОМПАНІЇ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ВЕЛИКОЇ КОМПАНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,86 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 658.589+338.45
Савчук Олександр Володимирович
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ
ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ
ВЕЛИКОЇ КОМПАНІЇ
Спеціальність 08.06.01 - Економіка, організація і управління
підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк 2003
Дисертація є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості Національної академії
наук України (м. Донецьк).
Науковий консультант - | доктор економічних наук, професор
Булєєв Іван Петрович,
Інститут економіки промисловості НАН України
(м. Донецьк), заступник директора інституту.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук
Скудар Георгій Маркович,
ЗАТ “Новокраматорський машинобудівний
завод” (м. Краматорськ), президент;
доктор економічних наук, професор
Петрович Йосип Михайлович,
Національний університет “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України (м. Львів),
завідуючий кафедрою економіки підприємств;
доктор економічних наук
Ситник Людмила Степанівна,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
професор кафедри менеджменту.
Захіст відбудеться “26” грудня 2003 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіка промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “26” листопада 2003р.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсивний розвиток інноваційної діяльності у сучасних умовах забезпечує основу стійкого економічного зростання, що надає змогу стверджувати про інноваційний тип розвитку економіки на відміну від застійного, еволюційного, екстенсивного.
Курс на інноваційний розвиток в Україні визначає перехід економіки до нового якісного стану. Він супроводжується активізацією інноваційної діяльності, яка дозволяє реорганізувати економіку на основі розвитку наукомістких виробництв, впровадження у виробництво прогресивних високотехнологічних процесів, розробки та випуску нової конкурентоспроможної продукції. Для реалізації стратегії інноваційного розвитку є всі необхідні передумови, серед яких науково-технічний, виробничий та кадровий потенціал машинобудівного комплексу, що визначають конкурентні переваги країни. Однак машинобудівний комплекс, маючи значні інноваційні можливості, протягом декількох років проводить інноваційну діяльність, яка досить слабо спрямована на розробку та виробництво принципово нових видів техніки та технологій, що забезпечують випуск конкурентоспроможної продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках.
Недостатнє фінансування НДДКР, у тому числі в машинобудуванні (на фінансове забезпечення НДДКР приходилося лише 0,4% ВВП) негативно впливає на усі складові життєвого циклу інновацій, які забезпечують реалізацію сучасних технологій.
На подолання стагнації в інноваційній сфері спрямована державна інноваційна політика, яка мусить надати імпульс мобілізації усіх наявних ресурсів, що забезпечують активізацію інноваційних процесів. Згідно з прогнозом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України в 2006 р. обсяг фінансування інноваційної діяльності, створення зразків нової техніки та освоєння нових видів машинобудівного обладнання, нових видів продукції повинен збільшитися до 18 млрд. грн.
Питання інноваційного розвитку економіки України, які ставляться в основоположних документах з цієї проблеми, потребують їх конкретизації стосовно до головних суб’єктів ринкової економіки – великих компаній, під якими мається на увазі структура, що складається з багатьох самостійних та дочірних підприємств, які мають материнську компанію. Це обумовило необхідність великим компаніям формувати організаційно-економічний механізм інноваційного розвитку, відсутність якого негативно впливає на їх інноваційну діяльність.
У процесі здійснення інноваційної діяльності великими компаніями та заходів її господарського регулювання виникають складні взаємозв’язки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ВЕЛИКОЇ КОМПАНІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок