Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ПРОДУКЦІЙНИМ ПРОЦЕСОМ ФОРМУВАННЯ НАСІННЯ КОРМОВИХ БУРЯКІВ У ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

УПРАВЛІННЯ ПРОДУКЦІЙНИМ ПРОЦЕСОМ ФОРМУВАННЯ НАСІННЯ КОРМОВИХ БУРЯКІВ У ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ПРОДУКЦІЙНИМ ПРОЦЕСОМ ФОРМУВАННЯ НАСІННЯ КОРМОВИХ БУРЯКІВ У ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,89 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
ІНСТИТУТ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
МОТРУК ІВАН НИКИФОРОВИЧ
УДК 631.531.1.633.4
УПРАВЛІННЯ ПРОДУКЦІЙНИМ ПРОЦЕСОМ
ФОРМУВАННЯ НАСІННЯ КОРМОВИХ БУРЯКІВ
У ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Спеціальність: 06.01.1 4. - насінництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті цукрових буряків Української академії аграрних наук та в Івано-Франківському державному аграрному коледжі протягом 1990-2001 рр.
Науковий консультант: доктор сільськогосподарських наук, професор Фомічов Анатолій Михайлович, с.н.с.відділу науково-методичної, координаційної роботи по підготовці наукових кадрів ЦНСГБ УААН
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН Гізбуллін Наіль Гайфулович, головний науковий співробітник Інституту цукрових буряків
доктор сільськогосподарських наук, професор Чучмій Іван Петрович, завідувач кафедри генетики, селекції та насінництва Уманської аграрної академії
доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН Кравченко Владислав Андрійович, директор науково-дослідного і навчального центру закритого ґрунту “Пуща-Водиця” Міністерства аграрної політики України.
Провідна установа: Львівський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України
Захист відбудеться “23”вересня 2003 р. о 10 00 годині
на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.26.360.01 при Інституті цукрових буряків УААН за адресою: 03141, м. Київ, вул. Клінічна, 25.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту цукрових буряків УААН (другий корпус)
Автореферат розіслано “21” серпня 2003 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Сторожик Л.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Успішний розвиток тваринництва можливий лише при добре організованій, міцній кормовій базі. В даний час у багатьох господарствах кормовиробництво ведеться примітивно, повільно впроваджуються сучасні технології та досягнення науки і техніки. Недостатній рівень виробництва кормів, особливо соковитих, вимагає необхідності створення високоврожайних сортів і гібридів кормових буряків, придатних для механізованого збирання, розробки та впровадження удосконаленої технології вирощування їх насіння.
Кормові буряки серед кормових культур є традиційними в селянських фермерських господарствах як цінний дієтичний молокогінний корм для корів. Біологічно кормові буряки досить високоврожайна культура. Фактична же врожайність невисока, перш за все через відсутність високоякісного насіння нових сортів і гібридів.
Актуальність теми. Проблема виробництва насіння кормових буряків останніми роками стала досить гострою для України. При щорічній потребі в насінні кормових буряків 8-9 тис. тонн, виробляється до 2-2,5 тис. тонн, що не задовольняє зростаючий на нього попит. Однією з головних причин низьких урожаїв (3-5 ц/га) насіння кормових буряків є те, що в західному регіоні України, де зосереджено до 40% об’єму його заготівлі, недосить вивчені питання технології виробництва насіння.
Ефективність цієї технології визначається, передусім, відповідністю усіх технологічних вимог рослин властивостям ґрунтів та кліматичних умов. Останнє можливе тільки за наявності чіткої системи оптимізації цих рішень, обґрунтованого управління технологічними процесами в об’єктивно мінливих агроекологічних умовах.
Створення і запровадження системи управління технологічними процесами в буряківництві – новий, перспективний напрямок підвищення його ефективності, який базується на моделюванні продукційного процесу, прогнозуванні змін в ході росту рослин з урахуванням кількісних закономірностей взаємодії посівів з навколишнім середовищем. У такому контексті вивчення біологічних особливостей росту та розвитку рослин першого (маточники) та другого (насінники) років життя кормових буряків, реакцію їх на ґрунтові, метеорологічні та агротехнічні умови вирощування в західному Лісостепу майже не проводилось. Тому розробка на основі польових та лабораторних досліджень ефективної системи управління продукційним процесом формування насіння кормових буряків в умовах південно-західної частини Лісостепу України є досить актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ПРОДУКЦІЙНИМ ПРОЦЕСОМ ФОРМУВАННЯ НАСІННЯ КОРМОВИХ БУРЯКІВ У ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок