Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ОСОБЛИВОСТІ ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕКСТУ БРИТАНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ КАЗКИ

ОСОБЛИВОСТІ ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕКСТУ БРИТАНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ КАЗКИ / сторінка 8

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕКСТУ БРИТАНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ КАЗКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,46 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Palmer and N. Lloyd).
Загальний процес розпаду в БЛК формульної системи чарівної НК призводить до виникнення семантичного компоненту завершення оповіді (О) (“and this is the end of the story”), здатного замінити фінальну формулу БЛК будь-якого типу, наприклад:
And this is the end of my story O (Ch. Kingsley).
За результатами аналізу валентності семантичних компонентів фінальних формул БЛК виділено 5 їхніх структурно-семантичних моделей та два можливих варіанти. Для фінальних формул чарівних БЛК найбільш характерна модель, яка складається з окремих семантичних компонентів колись єдиної фінальної формули чарівної НК: H (I) (M) E1 Y T3 (“[the character (s)] (went away and) (married and) lived happily ever after”), наприклад:
And he Н stepped out on the shingle, and went home to his Mother I, who had given him leave to trail his toes in the water; and he H married M and lived E1 happily Y ever afterwards T3. (R.Kipling)
Для етіологічних БЛК найбільш типові фінальні формули БЛК, побудовані за моделлю
T3 H [*] (“from that day to this [the character(s)] [дієслово дії в доконаному виді теперішнього часу, в основному теперішньому або в основному минулому часі]”), наприклад:
And from that day to this T3 the Camel H always wears a humph* (R. Kipling).
Результати аналізу показують, що пограничні формули БЛК більш різноманітні за своєю структурою і семантикою, ніж формули НК, що виявляється у більшій кількості їхніх структурно семантичних моделей (6 для ініціальних формул БЛК та 4 для чарівної НК; 7 для фінальних формул БЛК і 7 для чарівної НК), а також семантичних компонентів (12 в ініціальних формулах БЛК та 7 у чарівній НК; 18 у фінальних формулах БЛК і 6 у чарівній НК), що обумовлено лінгвокреативною діяльністю автора, направленою на зниження стереотипності лінгвостилістичної організації казкового тексту. Трансформаційний потенціал пограничних формул БЛК проявляється у присутності в них факультативних семантичних компонентів, що не характерно для пограничних формул чарівної НК. Таким чином, пограничні формули БЛК переконливо свідчать про інтертекстуальний зв’язок БЛК і чарівної НК, а також про типологічну різницю між цими двома текстами, що проявляється на рівні лінгвостилістичної організації художнього тексту.
Типологічною рисою основного блоку БЛК є номінації її дійових осіб, що реалізують на рівні лінгвостилістичної організації тексту семантичні особливості її персонажної підсистеми. Взагалі, БЛК асимілює семиперсонажну схему чарівної НК, до якої належать такі функціональні типи актантів: герой, антагоніст, дарувальник, помічник, принцеса та її батько, удаваний герой, відправник. Однак, у БЛК ця схема зазнає трансформацій генералізації та специфікації, що відображається у кардинальній зміні характерних для чарівної НК кіл дій та образів цих дійових осіб у руслі тенденції перетворення у БЛК типів персонажів у характери. У БЛК цей процес найбільш радикально представлений, перш за все, редукцією надмірного для сюжету персонажа-відправника, функції якого розподілені між антагоністом, дарувальником, помічником. Також у БЛК зменшується обсяг функцій дарувальника та помічника на фоні введення нового типу персонажа – друга героя, що обумовлено загальною тенденцією розвитку образів цих традиційних персонажів чарівної НК. Спостерігається також функціональна диференціація персонажів “принцеса” і “батько принцеси”, при якій основний обсяг традиційних функцій цих дійових осіб виконується в БЛК принцесою, а схематично представлений актант “батько принцеси” переходить до розряду другорядних, часто фонових, персонажів.
Семиперсонажна схема чарівної НК розширюється у БЛК за рахунок введення нових, переважно другорядних діючих осіб: згаданого персонажа “друг героя”; персонажа “удавана принцеса”, що з’явився як наслідок диференціації образу традиційного персонажа “удаваний герой”; персонажа “батьки героя”, другорядних функціонально не навантажених персонажів, що створюють фон для розвитку дії та образів головних актантів БЛК. Таким чином, у БЛК персонажна підсистема представлена 11 актантами: героєм, антагоністом, дарувальником, помічником, другом, принцесою, її батьком, батьками героя, проміжним персонажем, удаваним героєм, удаваною принцесою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕКСТУ БРИТАНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ КАЗКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок