Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕКСТУ БРИТАНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ КАЗКИ

ОСОБЛИВОСТІ ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕКСТУ БРИТАНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ КАЗКИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕКСТУ БРИТАНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ КАЗКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,46 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
НЕФЬОДОВА ОЛЕНА ДМИТРІВНА
УДК 811.111’42-343
ОСОБЛИВОСТІ ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕКСТУ БРИТАНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ КАЗКИ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі англійської філології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат філологічних наук, доцент
Дмитренко Вікторія Опанасівна,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, доцент кафедри англійської філології
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Мізецька Віра Ярославівна,
Одеська національна юридична академія, завідувач кафедри іноземних мов
кандидат філологічних наук, доцент
Андреєва Ольга Петрівна,
Харківський інститут мистецтв імені І.П. Котляревського, завідувач кафедри іноземних мов
Провідна установа: | Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, кафедра англійської мови, Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці
Захист відбудеться 27 квітня 2001 року о 12 : 00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К64.051.16 Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна (61077, м.Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-75).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
Автореферат розісланий 27 березня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Солощук Л.В.


Реферована дисертаційна робота присвячена вивченню інтертекстуальних процесів об’єктивації фольклорної традиції у художньому тексті на матеріалі асиміляції елементів лінгвостилістичної організації тексту народної казки (НК) у британській літературній казці (БЛК). Дослідження виконано у руслі лінгвостилістики із залученням теорії інтертекстуальності.
Інтертекстуальність визнається умовою існування будь-якого тексту. Суттєвий інтерес до цієї категорії у лінгвістиці обумовлений тим, що одним з головних напрямків лінгвістичних досліджень є комплексний аналіз художнього тексту, який передбачає вивчення реалізації внутрішніх і зовнішніх зв’язків останнього на всіх взаємодіючих рівнях його структурно-семантичної організації.
Особливістю художнього тексту літературної казки (ЛК) є облігаторний інтертекстуальний зв’язок з фольклорним жанром НК та обумовлена ним семантична двоплановість тексту ЛК, що найбільш яскраво виявляється в елементах його лінгвостилістичної організації. Ідентифікація ЛК у якості казкового тексту стає можливою, зокрема, завдяки використанню в ньому ряду стилістичних засобів, успадкованих від НК. Вивчення інтертекстуального впливу традиції НК на художній текст ЛК, що проявляється у глибинній та поверхневій структурах останнього, сприяє кращому розумінню процесів вироблення та оптимізації адекватних стратегій його сприйняття.
Об’єктом дослідження є текст БЛК, який розглядається як семантично двоплановий текст-матриця, що взаємодіє з традицією НК як основним прецедентним текстом.
Предмет дослідження складають способи та засоби реалізації інтертекстуальних зв’язків БЛК на всіх рівнях її структури, зокрема, на рівні лінгвостилістичної організації.
Актуальність дисертації за обраною темою обумовлена тенденцією комплексних досліджень у сучасній лінгвістиці. У реферованій роботі пропонується варіант розгляду комплексної проблеми об’єктивації традиції у художньому тексті окремого жанру на матеріалі інтертекстуальної взаємодії фольклорного тексту чарівної НК і художнього тексту БЛК. Ця проблема є однією з центральних у лінгвостилістиці, загальній теорії тексту та теорії інтертекстуальності, сучасних галузях лінгвістики, які досліджують комплекс внутрішніх та зовнішніх структурно-семантичних зв’язків художнього тексту як відкритої системи генерації значень.
Головна мета дисертації полягає у виявленні і дослідженні способів та засобів вербалізації інтертекстуальної взаємодії фольклорного тексту НК і художнього тексту БЛК у фреймових та основній частинах тексту, які оптимізують адекватне сприйняття останнього.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕКСТУ БРИТАНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ КАЗКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок