Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УНІВЕРСИТЕТСЬКА ОСВІТА В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТ.

УНІВЕРСИТЕТСЬКА ОСВІТА В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТ.

Назва:
УНІВЕРСИТЕТСЬКА ОСВІТА В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,23 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

СТОЯН ТЕТЯНА АНДРІЇВНА
УДК 947.7 +378.4 (09)
УНІВЕРСИТЕТСЬКА ОСВІТА В УКРАЇНІ
В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТ.
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.
Науковий керівник - доктор історичних наук
Даниленко Василь Михайлович,
провідний науковий співробітник Інституту
української археографії та джерелознавства
ім. М.С. Грушевського НАН України
Офіційні опоненти : доктор історичних наук, професор
Щербак Микола Григорович,
професор кафедри архівознавства та
спеціальних галузей історичної науки
Київського університету імені Тараса Шевченка
кандидат історичних наук
Лазанська Тамара Іванівна,
старший науковий співробітник відділу історії
України ХІХ - початку ХХ ст. Інституту історії
України НАН України
Провідна організація - Донецький державний університет, кафедра
історії України
Захист відбудеться “ 22 ” листопада 1999 р. о 10 - й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 001. 20 у Київському університеті імені Тараса Шевченка (252033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка ( м. Київ, вул. Володимирська, 58 ).
Автореферат розісланий “ _20_” __жовтня__1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент О.І. Божко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Структура дисертації обумовлена метою та завданнями дослідження. Її загальний обсяг становить 199 сторінок. Робота складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, списку джерел і літератури ( 25 сторінок, 319 позицій ).
Вступ. Актуальність дослідження. Підвищення освітнього рівня населення України, розвиток університетської освіти висуваються сьогодні до ряду державних пріоритетів. Однак існуюча система освіти не задовольняє повною мірою вимог, поставлених перед нею завданнями державного будівництва. Вирішення проблеми, поряд з іншим, вимагає грунтовного наукового аналізу всього комплексу соціально-економічних, суспільно-політичних та культурних умов розвитку освіти в минулі історичні періоди.
В цьому контексті дослідження історії розвитку університетів України другої половини ХІХ ст. становить значний науковий, пізнавальний та практичний інтерес. Воно дає можливість відтворити цілий зріз суспільного життя, показати складнощі і суперечність даного історичного періоду загалом, визначити місце університетів в культурному, політичному, економічному житті тогочасного суспільства. Саме університети стали справжнім джерелом формування нової інтелектуальної генерації, української національної еліти, яка згодом зуміла підняти на боротьбу за українську державність переважно консервативне українське суспільство. За короткий історичний проміжок часу вони змогли увійти до ряду провідних університетів Європи.
Актуальність дослідження процесу створення та функціонування вищих навчальних закладів в Україні визначається також назрілими потребами виявлення загально-державного і національно-особливого, що було притаманне університетам минулого. Та й сучасний стан розвитку історії України як науки потребує нових ідей, концепцій, наукових розробок, накопичення нового фактичного матеріалу. В умовах відсутності моноідеології та монометодології, вільного розвитку суспільних наук стало можливим переосмислення історії університетів.
Крім того, важливість дисертаційного дослідження зумовлюється й тим, що досі не існує спеціальних робіт, де б узагальнювалася історія розвитку університетської освіти в Україні.
Зв’язок дисертаційної роботи з науковою тематикою організації. Дослідження виконано в рамках наукової проблеми “Розвиток освіти в Україні” кафедри історії України факультету української філології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.
Об’єктом дослідження є університетська освіта в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: УНІВЕРСИТЕТСЬКА ОСВІТА В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок