Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИН МІЖ УКРАЇНОЮ І ВЕЛИКОЮ БРИТАНІЄЮ У 1991 – 2005 РР.

РОЗВИТОК МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИН МІЖ УКРАЇНОЮ І ВЕЛИКОЮ БРИТАНІЄЮ У 1991 – 2005 РР.

Назва:
РОЗВИТОК МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИН МІЖ УКРАЇНОЮ І ВЕЛИКОЮ БРИТАНІЄЮ У 1991 – 2005 РР.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,78 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Гончаров Геннадій Володимирович
УДК 94 (420+477)
РОЗВИТОК МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИН
МІЖ УКРАЇНОЮ І ВЕЛИКОЮ БРИТАНІЄЮ
У 1991 – 2005 РР.
Спеціальність – 07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історичних дисциплін Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
КОЗЛІТІН Володимир Дмитрович
Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди
професор кафедри історичних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ВІДНЯНСЬКИЙ Степан Васильович,
Інститут історії України НАН України
завідувач відділу всесвітньої історії і
міжнародних відносин
кандидат історичних наук, доцент
ПОТРАШКОВ Сергій Васильович,
Харківська державна академія культури,
доцент кафедри історії України та музеєзнавства
Провідна установа Донецький національний університет, кафедра міжнародних відносин і зовнішньої політики Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться 19 травня 2006 р. о 15. 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія V–58.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий 18 квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П. Пугач


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасних умовах, коли Україна на офіційному рівні чітко визначає своїм зовнішньополітичним пріоритетом європейську інтеграцію, а забезпечення своїх стратегічних інтересів у галузі безпеки вбачає у вступі до Північноатлантичного альянсу, науково-практичного значення набуває всебічне вивчення та узагальнення майже п’ятнадцятирічного досвіду співпраці України з провідними країнами-членами ЄС і блоку НАТО. Особливе місце належить, при цьому, дослідженню розвитку різних аспектів взаємовідносин між Україною та Великою Британією. Великобританія є однією з найбільш економічно розвинутих країн світу. Як член Ради Безпеки ООН і активний учасник європейських військово-політичних та економічних структур вона має величезний вплив на міжнародній арені. Використання значного політичного, виробничого та науково-технічного потенціалу Великої Британії на користь національним інтересам України належить до одного з потенційно перспективних напрямів української зовнішньої політики. Саме тому, комплексне вивчення динаміки українсько-британських міждержавних відносин у політичній, військовій, економічній і культурній сферах, аналіз їх стану та якості, визначення пріоритетних напрямів і форм двостороннього співробітництва та з’ясування перспектив їх подальшого розвитку з точки зору пріоритетних потреб України становить значний інтерес як для української історичної науки, так і для формування політики подальшого співробітництва між Україною і Великобританією.
Незважаючи на своє наукове і практичне значення, проблема комплексного вивчення розвитку українсько-британських міждержавних відносин у 1991 ? 2005 рр. досі не отримала належної уваги дослідників і залишається маловивченою. Ретельне вивчення цієї проблеми надасть можливість розкрити основні тенденції розвитку взаємозв’язків між Україною і Великобританією та виробити практичні рекомендації щодо подальшого розвитку їх двосторонньої співпраці.
Актуальність теми дослідження, таким чином, визначається її науково-практичною значимістю та недостатньою вивченістю.
Зв’язок роботи із науковими програмами. Дослідження обраної проблеми передбачено планами наукової роботи кафедри історичних дисциплін Харківського національного педагогічного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: РОЗВИТОК МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИН МІЖ УКРАЇНОЮ І ВЕЛИКОЮ БРИТАНІЄЮ У 1991 – 2005 РР.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок