Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА ГАУСОВИХ ХВИЛЬОВИХ ПАКЕТІВ

Загрузка...

ДИНАМІКА ГАУСОВИХ ХВИЛЬОВИХ ПАКЕТІВ

Назва:
ДИНАМІКА ГАУСОВИХ ХВИЛЬОВИХ ПАКЕТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,56 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Сичова Орина Михайлівна
УДК 539.14
ДИНАМІКА ГАУСОВИХ ХВИЛЬОВИХ ПАКЕТІВ
01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ –2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної фізики фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Філіппов Геннадій Федорович,
Інститут теоретичної фізики
імені М.М.Боголюбова НАН України,
завідувач відділом структури атомних ядер.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Плюйко Володимир Андрійович,
фізичний факультет, Київський національний
університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри ядерної фізики;
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник,
Козловський Ігор Всеволодович,
Інститут теоретичної фізики
імені М.М.Боголюбова НАН України,
старший науковий співробітник відділу
теорії ядра та квантової теорії поля.
Провідна установа: Донецький національний університет.
Захист відбудеться “ 12 ” березня 2002 р. о 1430 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.08 Київського національного університету імені Тараса Шевченка (03022, Київ, проспект акад. Глушкова, 6, фізичний факультет, ауд. 500).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 66).
Автореферат розісланий “ 4 ” лютого 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук ___________ Свечнікова О.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для дослідження структури атомного ядра і опису зіткнень між важкими іонами звичайно використовують квантово-механічні уявлення. Але, коли енергія, що приходиться на один нуклон, перевищує декілька МеВ, у реакції з'являється стільки відкритих каналів, що послідовний мікроскопічний розрахунок стаціонарної багаточастинкової функції стає важким завданням. Серед методів, що застосовуються сьогодні для знаходження наближеної багаточастинкової функції розсіяної хвилі, або відповідного перерізу розсіяння, перспективними є методи, де використовуються хвильові пакети та нестаціонарний варіаційний принцип [1, 2]. У цьому мікроскопічному підході можна врахувати велике число частинок, що приймають участь у процесі, та включити всі (відкриті та закриті) канали реакції з двома або більшим числом фрагментів у них.
Формулювання задачі про взаємодію квантових частинок у термінах зіткнення хвильових пакетів дає виразне уявлення про процеси, що відбуваються, на мові напівкласичних траєкторій, прицільних параметрів, вібрацій та обертань в області взаємодії, об'єднання та утворення резонансів.
Гаусові хвильові пакети є генераторними функціями для когерентних та узагальнених когерентних станів, які знайшли широке використання в атомній та ядерній фізиці та фізиці конденсованого середовища [3]. Їх використовують для опису водневої плазми, вивчення критичних властивостей благородних газів та для моделювання зіткнень між важкими іонами [4]. Зокрема метод, в якому квантова динаміка нуклонів або кластерів ядерної системи моделюється класичною динамікою центрів одночастинкових хвильових пакетів (квазімолекулярних багатоцентрових орбіталей), називається антисиметризованою молекулярною динамікою (АМД) [5]. При цьому припускають, що стан взаємодіючих систем не змінюється за час спостереження, а їх усереднені по конфігураційному простору характеристики передають основні особливості процесів.
Незважаючи на поширеність АМД, досі залишалось не з’ясованим питання на скільки розв’язки, що отримані в рамках цього наближення, відхиляються від достатньо точних розв'язків нестаціонарного рівняння Шредінгера.
В даній роботі вивчались особливості поступального руху хвильових пакетів гаусової форми під впливом антисиметризації, короткодіючих потенціалів взаємодії різної глибини та різного радіуса дії та розпливання.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ДИНАМІКА ГАУСОВИХ ХВИЛЬОВИХ ПАКЕТІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок