Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ СПРИЙМАННЯ ВІДКРИТОГО ТА ЗАМКНЕНОГО ПРОСТОРУ В РЕГУЛЯЦІЇ РУХОВОЇ ДІЇ

Загрузка...

ОСОБЛИВОСТІ СПРИЙМАННЯ ВІДКРИТОГО ТА ЗАМКНЕНОГО ПРОСТОРУ В РЕГУЛЯЦІЇ РУХОВОЇ ДІЇ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ СПРИЙМАННЯ ВІДКРИТОГО ТА ЗАМКНЕНОГО ПРОСТОРУ В РЕГУЛЯЦІЇ РУХОВОЇ ДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут психології ім.Г.С.Костюка АПН УКРАЇНИ
ПОЛЯНИЧКО Олена Миколаївна
УДК: 796.012.26 (043.3)
ОСОБЛИВОСТІ СПРИЙМАННЯ ВІДКРИТОГО ТА ЗАМКНЕНОГО ПРОСТОРУ
В РЕГУЛЯЦІЇ РУХОВОЇ ДІЇ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України, лабораторія вікової психофізіології
Науковий керівник :
Офіційні опоненти : | - доктор психологічних наук, професор
Клименко Віктор Васильович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
лабораторія вікової психофізіології,
головний науковий співробітник
 
- доктор психологічних наук, профессор
Максименко Юрій Борисович,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К. Д. Ушинського МОН України,
художньо-графічний факультет, декан
 
- кандидат психологічних наук,
Хміляр Олег Федорович
Національна академія оборони України,
кафедра суспільних наук, доцент
Захист відбудеться “ 15 ” січня 2008р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ – 33,
вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології
ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розіслано “ 13 ” грудня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Андрієвська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження.
Характер сприймання суб’єктом відкритого та замкненого простору в ході рухових дій суттєво впливає на якість різних видів діяльності. Особливе значення має оптимізація сприймання простору в умовах подолання високогірного простору та замкненого простору печер.
Дослідження цієї проблеми може забезпечити наукове підґрунтя для розробки методів підтримання адекватної психомоторної активності та попередження травматизму зокрема серед молоді, що займається туристичною діяльністю.
Більшість проблем, з якими зіткнулись психологи, що вивчають сприймання простору, пов’язані з тим, що цей процес спирається на системи спільно працюючих аналізаторів і може відбуватись на різних рівнях (О.С. Батуев, М.О. Бернштейн, Д.Д. Гібсон, Г. Гельмгольц, В.В. Клименко, О.Р. Лурія, С.Д. Максименко, І. Мюллер).
Під час вивчення та аналізу сприймання простору вченими використовувались різноманітні підходи: когнітивно-структурний (Д. Марр, У. Найссер); нейрофізіологічний (А.А. Гостєв, Д. Марр); конструктивістський (І. Рок); екологічний, стимуляційний (Д.Д. Гібсон); діяльнісний (В.П. Зінченко, А.Н. Леонтьев, А.А. Мітькін); суб'єктивний (Ш.О. Надірашвілі, Д. Узнадзе); динамічний (Д.Д. Гібсон, П. Колеус); генетичний (М.М. Ланге); прогностичний (Р. Арнхейм, Дж. Брунер); інформаційний (Л.М. Веккер, У. Найссер, П. Ліндсей, Д.А. Норман); деякі з них створили основу для низки сучасних напрямів, таких як гештальт-психологія, структуралізм та ін.
Істотний внесок у вивчення особливостей сприймання простору внесли такі вчені, як Б.Г. Ананьєв, В.М. Бехтерєв, Б.М. Величковский, В.І. Вернадський, В.П. Зінченко, Б.Ф. Ломов, А.І. Міракян, А.А. Мітькін, Я.Є. Пуркіньє, Є.П. Ціон, О.О. Ухтомський, Г.І. Челпанов, Г.В Шукова.
Велика кількість експериментів, здійснених вищевказаними авторами, дозволила встановити ряд важливих фактів і положень, що розкривають особливості сприймання простору, однак, багато що в цій області залишається дотепер не вивченим.
Всі рухи людини здійснюються у просторі і в часі. Кожна дія чи рух людини регулюється певними ланками складної функціональної рухової системи. Для адекватного сприймання простору в ході рухових дій мають велике значення специфічні психомоторні якості. В основі сучасних концепцій психомоторики лежать положення, висунуті такими вченими, як: М.О. Бернштейн, Н.Н. Брагіна, Т.А. Доброхотова, Д.Д. Донской, Є.П. Ільїн, І.М. Сеченов, В.В. Клименко, А.Р. Лурія, І.П. Павлов.
Однак дослідження особливості сприймання простору в ході регуляції рухових дій в діаметрально протилежних умовах відкритого та замкненого простору вимагає спеціального вивчення, оскільки подібні дослідження практично відсутні.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ СПРИЙМАННЯ ВІДКРИТОГО ТА ЗАМКНЕНОГО ПРОСТОРУ В РЕГУЛЯЦІЇ РУХОВОЇ ДІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок