Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГОРОДИСЬКИЙ ЮРІЙ МИХАЙЛОВИЧ ДОСЛІДЖЕННЯ МЕХАНІЗМІВ ТА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ АНОМАЛЬНИХ ЧАСОВИХ ЗМІН ГЕОМАГНІТНОГО ПОЛЯ

Загрузка...

ГОРОДИСЬКИЙ ЮРІЙ МИХАЙЛОВИЧ ДОСЛІДЖЕННЯ МЕХАНІЗМІВ ТА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ АНОМАЛЬНИХ ЧАСОВИХ ЗМІН ГЕОМАГНІТНОГО ПОЛЯ

Назва:
ГОРОДИСЬКИЙ ЮРІЙ МИХАЙЛОВИЧ ДОСЛІДЖЕННЯ МЕХАНІЗМІВ ТА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ АНОМАЛЬНИХ ЧАСОВИХ ЗМІН ГЕОМАГНІТНОГО ПОЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,98 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОФІЗИКИ ім. С.І.СУББОТІНА
УДК 550.38 550.37
ГОРОДИСЬКИЙ ЮРІЙ МИХАЙЛОВИЧ
ДОСЛІДЖЕННЯ МЕХАНІЗМІВ ТА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ АНОМАЛЬНИХ ЧАСОВИХ ЗМІН ГЕОМАГНІТНОГО ПОЛЯ
04.00.22 - ГЕОФІЗИКА
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
КИЇВ - 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Карпатському відділенні Інституту геофізики
ім. С.І.Субботіна Національної академії наук України
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук,
Максимчук Валентин Юхимович,
КВ ІГФ НАН України,
вчений секретар
Офіційні опоненти доктор фізико-математичних наук,
Шуман Володимир Миколайович,
ІГФ ім.С.І.Субботіна НАН України,
зав. відділом
доктор геолого-мінералогічних наук,
проофесор,
Сейфуллін Рустем Сулейманович,
Укр.НДГРІ,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Інститут геології і геохімії горючих
копалин НАН України, м. Львів
Захист відбудеться 8 грудня 1998 р.о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.200.01 в Інституті геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України за адресою: 252680, м.Київ-142, проспект Палладіна, 32
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України
Автореферат розісланий 5 листопада 1998 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук В.С.Гейко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність досліджень. Вивчення просторово-часової структури геомагнiтного поля та його варiацiй має важливе значення як при розв'язуваннi глобальних проблем фiзики Землi, так і при вивченні геодинамiчних процесiв в зв'язку з проблемами прогнозу землетрусiв, вулканiчної активностi, а також при використанні високоточної магніторозвідки для пошуків корисних копалин.
В руслі розв’язання зазначених проблем в останні десятиліття сформувався і успішно розвивається новий напрям геомагнітних досліджень - динаміка ано-мального магнітного поля Землі, під якою розуміють часові зміни геомагнітного поля, викликані фізико-хімічними процесами в земній корі і верхній мантії. Перспективність цього напряму засвідчується великою кількістю цікавих результатів отриманих на геодинамічних полігонах в США, Японії, Західній Європі та в колишньому СРСР. Відомі результати спроб прогнозу землетрусів за геомагнітними даними на сейсмопрогностичних полігонах Узбекистану. Цікаві результати отримані при геомагнітних дослідженнях в регіонах високої вулканічної активності. Перспективними є і роботи лабораторії тектономагнетизму КВ ІГФ при застосуванні цього напряму для прогнозу нафтогазоносності земної кори в Дніпровсько-Донецькій западині (ДДЗ), Терсько-Каспійському прогині.
Успіхи даного напряму геомагнітних досліджень значною мірою завдячують розробкам і впровадженню в практику протягом 1960-80-тих років високоточної (чутливість 0.1 нТл) апаратури, в першу чергу протонних магнітометрів, дрейф нуля в яких практично відсутній. Однак, ними вимірюється лише модуль магнітного поля, тому виникає потреба додаткового аналізу методик отримання і оцінки результатів спостережуваних змін геомагнітного поля.
Перехід на неперервні режимні геомагнітні спостереження дозволив значно розширити уявлення про часовi зміни геомагнітного поля і механізми, що лежать в їх основі. Дослідження часових змін параметрів геомагнітних варіацій різних періодів виявили в ряді випадків кореляцію їх аномального проходження з сейсмічними подіями. Особливий інтерес викликають бухтоподібні варіації з періодами від одиниць хвилин до 1.5 - 2 годин. На їх основі досліджуються часові зміни векторів Візе. Однак, акцент в цих роботах ставиться на виявлення кореляцій аномальної поведінки векторів Візе з сейсмічними подіями. Дослідження механізмів, локалізованих в корі і верхній мантії, що можуть спричинити певні типи аномальної часової поведінки цих векторів, розвинуті, на наш погляд, ще недостатньо.
Отже, задачі пов’язані з розвитком теоретичних уявлень про геодинамічні механізми аномальних змін геомагнітного поля та параметрів його варіацій, удосконалення методик отримання та інтерпретації відповідного експериментального матеріалу, сприяють вирішенню актуальних проблем геофізики.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ГОРОДИСЬКИЙ ЮРІЙ МИХАЙЛОВИЧ ДОСЛІДЖЕННЯ МЕХАНІЗМІВ ТА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ АНОМАЛЬНИХ ЧАСОВИХ ЗМІН ГЕОМАГНІТНОГО ПОЛЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок