Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ

Загрузка...

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ / сторінка 3

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,75 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

5.
Розробити методичні рекомендації щодо активізації професійного самовдосконалення майбутніх офіцерів для викладачів вищих військових навчальних закладів і командирів навчальних підрозділів.
Методи дослідження. Для вирішення поставлених у дослідженні завдань, перевірки сформульованої гіпотези було використано комплекс взаємопов’язаних методів дослідження. Теоретичні (контент-аналіз наукової літератури та навчально-методичної документації, вивчення та узагальнення педагогічного досвіду), організаційні методи (факторний та порівняльний аналіз) та праксеометричний метод (аналіз результатів діяльності випускників, вивчення й узагальнення досвіду організації педагогічного процесу вищої військової школи) було застосовано з метою обґрунтування особливостей професійного самовдосконалення майбутніх офіцерів як чинника їх фахової підготовки. Емпіричні (педагогічний експеримент, педагогічне спостереження) та діагностичні методи (тестування, анкетування, опитування, моделювання систем і процесів) було використано для з’ясування особливостей формування мотивації професійного самовдосконалення курсантів, а також для педагогічного керівництва професійним самовдосконаленням майбутніх офіцерів у процесі вивчення ними педагогічних дисциплін. Методи обробки (методи графічного зображення результатів дослідження, статистичні методи, якісні методи аналізу та синтезу) було застосовано для інтерпретації результатів запропонованих засобів та прийомів активізації професійного самовдосконалення курсантів.
Експериментальна база та етапи дослідження. Дослідження виконувалося на базі Національної академії Прикордонних військ України імені Богдана Хмельницького у 1999 – 2002 роках. У ньому взяли участь курсанти з першого по п’ятий курси кількістю 396 осіб. Воно передбачало декілька етапів наукового пошуку.
На першому етапі (1999 – 2000 рр.) проаналізовано стан проблеми професійного самовдосконалення майбутніх офіцерів в педагогічній теорії та практиці, здійснено системно-функціональний аналіз змісту військово-професійної підготовки курсантів в умовах організації їх професійного самовдосконалення, вивчено досвід провідної педагогічної практики щодо активізації цього процесу, визначено можливості вдосконалення військово-професійної підготовки курсантів в умовах вищого військового навчального закладу, сформульовано гіпотезу, мету та завдання дослідження, узагальнено результати вивчення проблеми, проведено констатуючий експеримент першого порядку за відповідною програмою.
На другому етапі (2000 – 2001 рр.) проаналізовано зміст навчальних дисциплін щодо їх приналежності до активізації професійного самовдосконалення майбутніх офіцерів, а також уточнено гіпотезу, завдання й методику експериментальної роботи; визначено критерії, показники та рівні професійного самовдосконалення; розроблено методику активізації професійного самовдосконалення майбутніх офіцерів; складено програму формуючого експерименту. Проведено перший етап формуючого експерименту, здійснено кількісний та якісний аналіз проміжних результатів.
На третьому етапі (2001 – 2002 рр.) узагальнено результати дослідно-експериментальної роботи щодо впливу розробленої методики на активізацію професійного самовдосконалення майбутніх офіцерів. Завершено формуючий експеримент, проведено констатуючий експеримент другого порядку. Виконано систематизацію, узагальнення і статистичну обробку експериментальних даних. Сформульовано висновки, завершено оформлення дисертації.
Наукова новизна одержаних результатів дослідження полягає в тому, що:
Ш
вперше виявлено та обґрунтовано педагогічні умови професійного самовдосконалення майбутніх офіцерів у процесі професійної підготовки у вищих військових навчальних закладах; розроблено та обґрунтовано методику активізації професійного самовдосконалення майбутніх офіцерів;
Ш
подальшого розвитку набули критерії, показники та рівні професійного самовдосконалення курсантів вищих військових навчальних закладів;
Ш
уточнено сутність і структуру професійного самовдосконалення майбутніх офіцерів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок