Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ / сторінка 5

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,75 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Узагальнення психолого-педагогічних досліджень та власні наукові пошуки дозволили нам зробити висновок, що професійне самовдосконалення є суспільно та особистістно необхідною умовою становлення курсантів як майбутніх офіцерів.
Під професійним самовдосконаленням майбутніх офіцерів ми розуміємо поєднання взаємопов’язаних і взаємозалежних процесів: професійного самовиховання як цілеспрямованої активної діяльності, що має на меті формування і вдосконалення у себе позитивних і усунення негативних якостей у відповідності до вимог службової діяльності офіцера, та професійної самоосвіти як цілеспрямованої роботи з розширення та поглиблення своїх професійних знань, удосконалення та набуття відповідних навичок і умінь під час навчання у вищому військовому навчальному закладі.
Аналіз різних підходів до проблеми професійного самовдосконалення у вітчизняних і зарубіжних педагогів і психологів, уточнення сутності та змісту професійного самовдосконалення курсантів дозволили нам виділити критерії цього процесу: змістовно-мотиваційний (його найсуттєвіші показники: наявність знань про сутність і особливості професійного самовдосконалення; повне та реальне уявлення про стан власної професійної підготовленості; потреба у виробленні в себе позитивних та усуненні негативних властивостей, важливих для майбутньої професії); організаційно-діяльнісний (вміння організувати професійне самовиховання та самоосвіту, їх планування; наявність самокритичності в оцінці своєї поведінки, вчинків та результатів службової діяльності; активна та планомірна робота над собою у відповідності до мети професійного самовдосконалення); психотехнічний (самостійність вибору засобів, прийомів та основних напрямків професійного самовдосконалення; активність у пошуку нових способів вирішення завдань професійного самовдосконалення; здійснення самоконтролю та самозвіту за етапами професійного самовиховання та самоосвіти, коригування роботи над собою).
Під час дослідження нами з’ясовано, що професійне самовдосконалення майбутніх офіцерів може проявлятися на різних рівнях: дуже високому, високому, середньому, низькому та дуже низькому. У курсантів з дуже високим рівнем професійного самовдосконалення відповідні показники за всіма критеріями виявляються постійно, у всіх видах навчально-виховної діяльності, підтверджуються глибокими знаннями сутності психолого-педагогічних явищ. З високим рівнем – показники виявляються майже завжди, у більшості видів навчально-виховної діяльності. З середнім – ознаки показників виявляються періодично. З низьким – ознаки показників виявляються рідко. У курсантів з дуже низьким рівнем професійного самовдосконалення ознаки показників не виявляються.
На нашу думку систематичне визначення рівня професійного самовдосконалення у курсантів сприятиме активізації їхнього професійного самовиховання та самоосвіти, а також допоможе упорядкувати педагогічне керівництво цими процесами.
Як з’ясувалося під час нашої дослідницької роботи, основними суперечностями професійного самовдосконалення курсантів вищого військового навчального закладу є: розбіжності між вимогами професії до особистості фахівця і рівнем усвідомлення цих вимог з боку курсантів; між рівнем адекватності уявлень майбутніх офіцерів про професію під час навчання у вищому військовому навчальному закладі і реальним змістом та умовами їхньої професійної діяльності; між потребою майбутніх офіцерів в активізації професійного самовдосконалення і недостатністю відповідних соціально-психологічних умов для цього; між потребою в педагогічній допомозі щодо професійного самовдосконалення курсантів і недостатнім її наданням з боку командирів та викладачів вищих військових навчальних закладів.
Наявність зазначених суперечностей свідчить про необхідність підвищення ефективності професійного самовдосконалення майбутніх офіцерів у процесі навчання.
У другому розділі – “Педагогічні умови професійного самовдосконалення майбутніх офіцерів” – виявлено та обґрунтовано педагогічні умови професійного самовдосконалення майбутніх офіцерів і представлено методику активізації професійного самовдосконалення майбутніх офіцерів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок