Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ / сторінка 6

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,75 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Наше дослідження показало, що на процес, а отже і на результат професійного самовдосконалення впливає низка об’єктивних і суб’єктивних чинників. До об’єктивних чинників належать соціальні та економічні умови, що характеризують структуру розвитку суспільства, держави, – їх можна визначити як макросередовищні. До другої групи об’єктивних чинників належать фактори мікрогрупи, що відображають безпосередні умови навчальної діяльності та спілкування у вищому військовому навчальному закладі та побутового контактного середовища.
Проведений нами у дисертаційному дослідженні факторний аналіз показав, що серед об’єктивних чинників найбільше значення мають педагогічний вплив, соціально-психологічний клімат у навчальних колективах і здійснення реальної професійної діяльності (залучення до виконання оперативно-службових завдань, стажування у підрозділах кордону тощо). Серед суб’єктивних чинників, що впливають на процес професійного самовдосконалення, поряд із професійною спрямованістю і мотивацією, найбільше значення мають адекватність самооцінки, адекватність уявлення про професійну діяльність, наявність професійного ідеалу, володіння прийомами і методами самовдосконалення.
Проаналізувавши чинники, що впливають на професійне самовдосконалення і труднощі, з якими курсанти стикаються в процесі навчальної практики, ми припустили, що для активізації професійного самовдосконалення майбутніх офіцерів необхідно створити певні педагогічні умови. Результати аналізу наукової літератури дозволив нам визначити основні з них: формування соціально-психологічного середовища, сприятливого для професійного самовдосконалення; розвиток мотивації щодо професійного самовдосконалення та її відповідність реальним вимогам майбутньої професійної діяльності офіцера; педагогічне керівництво професійним самовдосконаленням курсантів з урахуванням їх індивідуально-психологічних особливостей.
Результати вивчення й аналізу низки наукових праць вітчизняних і зарубіжних психологів і педагогів переконливо доводять, що одним з найефективніших способів створення сприятливого соціально-психологічного клімату в колективі є тренінг.
В межах вирішення завдань нашого дослідження нами розроблено програму соціально-психологічного тренінгу особистісного зростання для курсантів-першокурсників. Однією з провідних цілей тренінгу є розвиток особистості курсанта через формування інтересу до самопізнання і професійного самовдосконалення, озброєння курсантів на початку їхнього професійного шляху технікою самопізнання, самовдосконалення і самореалізації. Крім цього, метою тренінгу є згуртованість колективу. На нашу думку, використання соціально-психологічного тренінгу в навчально-виховному процесі курсантів на початку навчання дасть можливість вирішити такі завдання: оволодіння психологічними знаннями щодо типів соціальної взаємодії, особливостей поведінки в конфліктних ситуаціях, залежності стилю спілкування від особистісних особливостей тощо; набуття умінь і навичок у сфері спілкування, наприклад уміння бути учасником чи керівником дискусії, правильно побудувати ділову бесіду, встановити контакт зі співрозмовником, скоригувати стосунки в процесі бесіди; формування певних установок, необхідних для успішного спілкування.
За результатами дослідно-експериментальної роботи нами встановлено два етапи розвитку мотивації в самовихованні: 1) формування усвідомленої необхідності здійснення самовиховання; 2) перетворення ідеально сформованої потреби на безпосередній стимул діяльності із самовиховання. Цього можна досягти прямим педагогічним впливом на стан особистості через переконання, стимуляцію роботи із самопізнання, за допомогою створення відповідних умов діяльності і спілкування. Реалізації цих завдань також сприяють постійне вивчення курсантів і досвіду їхньої роботи над собою, всебічне роз’яснення висунутих до них вимог, пропаганда психолого-педагогічних знань із проблем самовиховання, досвіду роботи над собою інших людей. Водночас формування потреби в самовихованні відбувається успішніше, якщо одночасно розвиваються й інші духовні потреби особистості.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок