Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ

Загрузка...

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ / сторінка 7

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,75 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

З метою поліпшення професійного самовдосконалення курсантів нами було розроблено спеціальну методику, яка являє собою сукупність технологій, підпорядкованих єдиній меті – активізації професійного самовдосконалення майбутніх офіцерів протягом навчання у вищому військовому навчальному закладі: технології організаційно-педагогічного впливу на курсантів з урахуванням курсу навчання і показників професійного самовдосконалення; технології цілеспрямованого удосконалення педагогічної майстерності професорсько-викладацького складу вищих військових навчальних закладів; технології комплексного методичного забезпечення процесу реалізації накресленої програми а також технології використання зворотного зв’язку.
Як з’ясувалося під час нашого дослідження, розроблена методика дає можливість підвищити ефективність педагогічного впливу на професійне самовдосконалення курсантів і активізувати його. У методиці враховані основні функції, що виконуються учасниками експерименту: професорсько-викладацьким складом, командирами навчальних підрозділів, керівниками різних відділів і служб, методичних кабінетів, органами самоуправління майбутніх офіцерів.
Основною умовою реалізації методики активізації професійного самовдосконалення курсантів є наявність високого рівня професіоналізму і педагогічної майстерності професорсько-викладацького складу , зокрема у володінні новими педагогічними технологіями.
Результати вивчення стану роботи курсантів над собою у напрямку підготовки до службової діяльності засвідчує, що оптимально організований навчально-виховний процес вищого військового навчального закладу повинен включати спеціальне педагогічне керівництво професійним самовдосконаленням майбутніх офіцерів. Психолого-педагогічна сутність керівництва самовдосконаленням полягає в тому, що в системі навчальних, виховних, організаційних заходів створюються та функціонують зв’язки і відносини, які дозволяють ефективно впливати на свідомість і поведінку курсантів, характер їхньої роботи над собою. Ці зв’язки забезпечують можливість узгодити педагогічні зусилля суб’єктів керівництва за цілями, часом, змістом, основними напрямками.
Керівництво самовдосконаленням майбутніх офіцерів покликане забезпечити, по-перше, потребу в самовихованні і його суспільно цінну мотивацію; по-друге, включення кожного курсанта в процес активної роботи над собою; по-третє, активізацію і підвищення рівня самовиховання тих, хто над собою працює; по-четверте, створення необхідних умов, що стимулюють процес самовиховання.
В активізації професійного самовдосконалення курсантів велику роль відіграє вивчення курсу психології та педагогіки. Результати аналізу наукових праць з проблеми, що нами досліджується, і практики роботи гуманітарних кафедр вищих військових навчальних закладів свідчать, що активізація професійного самовдосконалення під час вивчення курсу не знайшла ще належного відображення. Результати дослідження в цілому і формуючого експерименту зокрема дозволили зробити висновок про доцільність впровадження нової програми з цієї дисципліни. У сполученні з дисциплінами суспільного і юридичного циклів вивчення психології є важливою складовою якісної професійної підготовки офіцера.
У третьому розділі – “Організація та проведення педагогічного експерименту” – представлено етапи педагогічного експерименту, методика експериментальної роботи, а також проаналізовано результати формуючого експерименту.
Теоретико-методологічний аналіз проблеми організації професійного самовдосконалення майбутніх офіцерів, виявлення основних чинників, суперечностей та умов, що сприяють підвищенню його рівня, дозволили визначити методику дослідно-експериментальної роботи.
Метою експериментальної роботи стала перевірка основних педагогічних умов і, зокрема, ефективності методики активізації професійного самовдосконалення майбутніх офіцерів.
Експериментальну роботу за кількісно-якісним складом учасників було організовано згідно з нормативними вимогами до подібних досліджень.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок