Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ / сторінка 9

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,75 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
95,4% курсантів зазначили, що відчули на собі позитивну дію формуючих впливів. Однак аналіз проміжного контролю показав слабкі місця і невикористані можливості в організації навчально-виховного процесу з позицій активізації професійного самовдосконалення, зокрема неуважність до цієї проблеми з боку командування факультетів, деяке згасання мотивації в окремої частини курсантів тощо. З урахуванням цих явищ було скориговані подальші дії в процесі експерименту.
Визначення динаміки розвитку професійного самовдосконалення майбутніх офіцерів нами здійснено через аналіз і порівняння початкового і наступних вимірювань рівня професійного самовдосконалення курсантів експериментальної та контрольної груп.
Аналіз отриманих результатів показав, що у курсантів експериментальних груп істотні зміни відбулися за всіма компонентами і критеріями професійного самовдосконалення. Так, наприкінці навчання у вищому військовому навчальному закладі дуже високого, високого та середнього рівня професійного самовдосконалення досягли 91,3% курсантів експериментальної групи (63% – у контрольній групі). Дуже високого, високого і середнього рівня успішності в навчанні та професійній підготовленості досягли 93,5% курсантів експериментальної групи (87,3% – у контрольній групі).
Отримані показники професійного самовдосконалення не можна віднести тільки на рахунок експериментальних заходів. Вони є наслідком усього навчально-виховного процесу у вищому військовому навчальному закладі. Проведений у процесі дослідження експеримент виявився додатковим значущим чинником, що сприяє підвищенню ефективності професійного самовдосконалення майбутніх офіцерів.
Аналіз та інтерпретація результатів експериментального дослідження створили умови для розробки методичних рекомендацій викладачам академії та командирам навчальних підрозділів щодо активізації професійного самовдосконалення майбутніх офіцерів. Зміст рекомендацій викладено у дисертації.
висновки
1.
Науковий аналіз психологічної та педагогічної літератури дав змогу визначити, що професійне самовдосконалення майбутніх офіцерів – це поєднання взаємопов’язаних і взаємозалежних процесів: професійного самовиховання як цілеспрямованої активної діяльності з формування і вдосконалення в себе позитивних і усунення негативних якостей у відповідності до вимог службової діяльності офіцера, та професійної самоосвіти як цілеспрямованої роботи під час навчання у вищому військовому навчальному закладі із розширення і поглиблення своїх професійних знань, удосконалення та набуття навичок і умінь, необхідних для виконання службових обов’язків.
2.
Найсуттєвішими критеріями професійного самовдосконалення курсантів є: змістовно-мотиваційний, організаційно-діяльнісний і психотехнічний.
Основними показниками змістовно-мотиваційного критерію є: наявність знань про сутність і особливості професійного самовдосконалення; повне та реальне уявлення про стан власної професійної підготовленості; потреба у виробленні в себе позитивних та усуненні негативних властивостей, важливих для майбутньої професії.
Основними показниками організаційно-діяльнісного критерію є: вміння організувати професійне самовиховання та самоосвіту, їх планування; самокритичність в оцінці своєї поведінки, вчинків та результатів службової діяльності; активна та планомірна робота над собою у відповідності до мети професійного самовдосконалення.
Основними показниками психотехнічного критерію є: самостійність вибору засобів, прийомів та основних напрямків професійного самовдосконалення; активність у пошуку нових способів вирішення завдань професійного самовдосконалення; здійснення самоконтролю і самозвіту за етапами професійного самовиховання та самоосвіти, коригування роботи над собою.
Нами з’ясовано, що професійне самовдосконалення майбутніх офіцерів може проявлятися на різних рівнях: дуже високому, високому, середньому, низькому та дуже низькому.
Ефективність професійного самовдосконалення курсантів значною мірою визначається професійною спрямованістю; адекватністю їхнього професійного ідеалу реальній практиці; сформованістю потреби у самовдосконаленні; адекватною самооцінкою і володінням технікою самовдосконалення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок